Zespół Guzowianki zabrał swoich fanów w muzyczną podróż podczas noworocznego koncertu kolęd, zorganizowanego przez Muzeum Wsi Radomskiej w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu dnia 7 stycznia.

Zespół Guzowianki rozpoznawalny jest między innymi też ze swoich kolęd, chociaż w ostatnim czasie hitem Guzowianek był utwór „Hej Poleczko” to kolędy w ich wykonaniu również doczekały się swojej płyty, na której znajdują się interpretacje znanych kolęd i pastorałek, ale również wyjątkowe kompozycje zespołu Guzowianki. Informacja o premierze tej płyty pojawiła się na facebookowym profilu zespołu już przed Bożym Narodzeniem a koncert był okazją do prezentacji tych niezwykłych utworów na żywo. O płycie posłuchać można też w wywiadzie z Wiolą Fijałkowską założycielką zespołu Guzowianki.  Wywiad z Wiolą Fijałkowską w studiu Nasz Szydłowiec możecie zobaczyć pod linkiem, który tu udostępniamy: PogadajMY z Wiolą Fijałkowską #2

Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej, pełna wdzięczności, podkreślała, że koncert Guzowianek był nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale także wyrazem uznania dla wszystkich, którzy współpracują z muzeum. W szczególności doceniła wkład twórców ludowych i Koła Gospodyń Wiejskich, bez których wiele działań nie miałoby sensu.

Teresa Pikiewicz, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich „Raz na ludowo” z Lesiowa, wyraziła swoje zadowolenie z udziału zespołu Guzowianki, doceniając ich za młodzieńcze podejście do kultywowania tradycji ludowych. Koncertowi przyglądał się także Rafał Rajkowski, wicemarszałek samorządu województwa mazowieckiego.

Warto przypomnieć że zespół Guzowianki, który został założony w Guzowie w powiecie szydłowieckim, w tym roku będzie obchodził 10-lecie powstania.

Foto: Muzeum Wsi Radomskiej