Cały Szydłowiec, rodzina, przyjaciele i znajomi Macieja trzymali kciuki, aby po nieszczęśliwym wypadku na strzelnicy udało mu się powrócić do zdrowia.

Niestety dziś dotarła do nas smutna wiadomość. Maciej Pietrasiewicz, 40 – letni emerytowany policjant z Szydłowca, zmarł w krakowskim szpitalu z powodu obrażeń, których doznał podczas wypadku.

Rodzinie i wszystkim bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Jak podało Echo Dnia informację o śmierci Pietrasiewicza potwierdza rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

30 maja w strzelnicy na ulicy Gdyńskiej w Radomiu doszło do wypadku. Wybuchł proch, ranne zostały cztery osoby, najciężej właśnie Maciej Pietrasiewicz, emerytowany policjant Komendy Wojewódzkiej w Radomiu w ostatnim czasie pracownik firmy ochroniarskiej Goliat. Po wypadku przebywał w szpitalu w Krakowie, był w śpiączce farmakologicznej. Jego ciało było poparzone w 70-procentach.

Strzały oddawał jeden z rewolwerowców. Do wybuchu doszło w tunelu oddalonym o sto metrów od tych osób. Lekko ranni zostali: strzelający oraz kobieta, a rozległe obrażenia ma dwóch mężczyzn, którzy obserwowali sytuację z boku” – powiedziała w Echu Dnia rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Beata Galas.

W najbliższych dniach miały być organizowane zbiórki krwi dla Macieja. Za około 2 tygodnie zbiórkę krwi miała organizować Ekipa Lodowcowa Chlewiska/Szydłowiec, która miała zostać przekazana dla Macieja.

Niestety dziś, 4 czerwca, Maciej Pietrasiewicz zmarł…