Za nami kolejny weekend z piłkarskimi rozgrywkami ziemi radomskiej w których udział biorą drużyny z powiatu szydłowieckiego. Oronka Orońsko i Szydłowianka Szydłowiec w Klasie Okręgowej, KS Jastrząb i Gryfia Mirów w Klasie A, a Hubal Chlewiska i Postęp Łaziska w Klasie B.

Tym razem nie byliśmy na żadnym meczu, dlatego nasza relacja będzie oparta na tym co możemy przeczytać w mediach społecznościowych naszych klubów.

W sobotę w Klasie Okręgowej Oronka Orońsko na własnym boisku podejmowała drużynę Królewskich Jedlnia. Włączając mecz pucharowy Oronka miała za sobą trzy porażki z rzędu co wprowadziło delikatną nerwowość do drużyny z Orońska. Na szczęście mecz z Królewskimi okazał się meczem na przełamanie. Przewagę gospodarzy w 28 minucie potwierdził Jarosław Gołda. W drugiej połowie goście próbowali doprowadzić do remisu, ale w końcówce Oronka udowodniła swoją wyższość trafiając do bramki drużyny z Jedlni dwukrotnie. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Na wyjeździe swój mecz rozgrywała Szydłowianka Szydłowiec, która mierzyła się z Jodłą Jedlnia – Letnisko. Mecz zakończył się bezbramkowym remis, niestety nic więcej na temat spotkania nie wiemy.

Oronka cały czas utrzymuje się w ligowej czołówce. Podopieczni trenera Andrzeja Koniarczyka zajmują bardzo wysokie trzecie miejsce. Na ósme miejsce spadła Szydłowianka, która na zwycięstwo czeka już od czterech kolejek.

W Jastrzębiu miejscowy KS w ramach rozgrywek Klasy A podejmował Skaryszewiankę Skaryszew. Od samego początku widoczna była przewaga naszej drużyny. Niestety jedna z akcji w pierwszej połowie zakończyła się golem gości. Do końca spotkania sympatycy drużyny z Jastrzębia drżeli o wynik. Remis w ostatnich chwilach meczu uratował Rojek wykorzystując rzut karny. Wynik końcowy 1:1

Kolejne emocjonujące spotkanie zobaczyli kibice w Bieszkowie Dolnym, gdzie swoje mecze rozgrywa Gryfia Mirów. Tym razem przeciwnikiem naszej drużyny był zespół WKS Ruda Wielka. Po bramkach: Domagały, Mindy i Damiana Grzmila zespół z Mirowa wygrał 3:2. Ciekawostką były oświadczyny najlepszego strzelca Gryfii Damiana Grzmila, który na boisku poprosił swoją wybrankę o rękę. Ta przyjęła oświadczyny, a Grzmil właśnie jej dedykował strzelonego gola.

Gryfia zajmuje czwarte miejsce w tabeli, cały czas nie doznając porażki. Do tej pory cztery zwycięstwa i cztery remisy. Na wysokim siódmym miejscu plasuje się obecnie KS Jastrząb.

W Klasie B niespodziewanej porażki doznał lider tabeli Postęp Łaziska, który na wyjeździe wysoko przegrał z Legionem Suskowola, który do tej pory miał tylko jedno zwycięstwo. Postęp porażkę traktuję jako wypadek przy pracy, cały czas zajmując pozycję lidera tabeli. Mecz zakończył się wynikiem 1:4.

Upragnione zwycięstwo odniósł wreszcie Hubal Chlewiska, który na boisku w Pawłowie podejmował LZS Zalesice. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe (4 poprzeczki i 5 słupków), ale nasza drużyna jest zadowolona z trzech punktów i awansu na ósme miejsce w tabeli. Wynik końcowy 2:0 .

Następny ligowy weekend: 

Klasa Okręgowa 

Szydłowianka Szydłowiec – LKS Promna – 26 września, sobota, godzina 16.00

Zodiak Sucha – Oronka Orońsko – 27 września, niedziela, godzina 15.00

Klasa A

Energia II Kozienice – KS Jastrząb – 27 września, niedziela, godzina 14.00

KS Magnuszew – Gryfia Mirów – 27 września, niedziela, godzina 15.00

Klasa B

WKS Zajezierze – Hubal Chlewiska – 27 września, niedziela, godzina 15.00

Postęp Łaziska – Zorza Kowala – 27 września, niedziela, godzina 15.00