12. edycja Plebiscytu „Zygmunty” przyniosła kolejne rekordy jeżeli chodzi o ilość oddanych głosów. Ponad 13 tysięcy oddanych głosów na facebooku, blisko 1100 głosowań mailowych. To wszystko sprawia, że na przestrzeni lat „Zygmunty” stały się bardzo ważnym sposobem na podsumowanie minionego roku. Dziś wielu chce mieć „Zygmunta” portalu „Nasz Szydłowiec” u siebie.

W tej edycji czytelnicy i sympatycy portalu „Nasz Szydłowiec” mogli głosować w trzech kategoriach: Człowiek Roku, Grupa/Drużyna Roku i Młody Zygmunt.

W tych trzech kategoriach mieliśmy 119 nominacji. W kategorii „Człowiek Roku” już drugi rok z rzędu przyznaliśmy, aż 5 Zygmuntów. W dwóch pozostałych po jednym i miejsca na podium.

W trzech kategoriach: Super Zygmunt, Zygmunt Biznesu Lokalnego i Wydarzenie Roku statuetki przyznała redakcja portalu „Nasz Szydłowiec”.

Lista laureatów za rok 2023 przedstawia się następująco:

CZŁOWIEK ROKU:
👑 Michał Sieczka – 1 miejsce
👑 Damian Czyżewski – 2 miejsce
👑 Paweł Kołodziej – 3 miejsce
👑 Weronika Wilczyńska – 4 miejsce
👑 Paweł Bloch – 5 miejsce

SUPER ZYGMUNT:
👑 Danuta Klepaczewska

GRUPA / DRUŻYNA ROKU
👑 zespół Guzowianki – 1 miejsce
👑 Szkoła Tańca „House of Dance” w Szydłowcu – 2 miejsce
👑 organizatorzy akcji charytatywnych dla Stasia Madeja – 3 miejsce

WYDARZENIE ROKU:
👑 cykl wydarzeń organizowanych w Szydłowcu przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Radomskiej

MŁODY ZYGMUNT:
👑 Wiktor Penkalski – 1 miejsce
👑 Lena Siuda – 2 miejsce
👑 Helena i Ania Kaczmarzyk – 3 miejsce

ZYGMUNT BIZNESU LOKALNEGO:
👑 firma Meduza Media – Studio Reklamy i Druku Szydłowiec / Arkadiusz Gula

Zawsze powtarzamy, że zwycięzcami są wszyscy nominowani, bo to oznacza, że zostali zauważeni przez media lokalne. To co potem dzieje się w głosowaniu to wynik sympatii do danego nominowanego i wyraz uznania dla osiągnięć.

Cieszą nas te wyniki, kto i co dla mieszkańców ziemi szydłowieckiej ważne było w 2023 roku i choć kilka osób powtórzyło się wśród zwycięzców, to cieszy że kilka kolejnych dołączyło do panteonu gwiazd „Zygmuntów”.

Podsumowując 12. edycję „Zygmuntów” chcemy też zwrócić Waszą uwagę na pewną kwestię. Otóż w przestrzeni publicznej pojawiają się komentarze, że nagrody za słabe, że starostwo lub gmina powinny się dołożyć. Od 12 lat organizujemy „Zygmunty” za własne pieniądze. Nigdy żaden samorząd, czy samorządowiec nie dokładał się do organizacji plebiscytu. I tak już pozostanie. „Zygmunty” jako plebiscyt portalu „Nasz Szydłowiec” zawsze pozostanie inicjatywą prywatną i zależną tylko od nas, a nie od pieniędzy samorządowców czy komentarzy kogokolwiek.

12. edycja to sukces, sukces przede wszystkim laureatów, ale również nasz. Pełna sala Kina „Górnik” świadczy o tym, że lubicie spędzać z nami czas i spotykać się na tych corocznych, oderwanych od codzienności spotkaniach, podsumowujących miniony rok.

Do zobaczenia za rok!

Poniżej fotoreportaż przygotowany przez Ingę Pytkę – Sobutkę i Wiktorię Łobodę oraz video zrealizowane przez Nasz Szydłowiec TV.