W minioną niedzielę mieli Państwo kolejną okazję, by w ramach cyklicznych spotkań „Szydłowiec – cudze chwalicie, swego nie znacie”, poznać kolejne ciekawostki dotyczące Szydłowca.

Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja była wysoka – głodnym wiedzy i pełnym ciekawości mieszkańcom miasta i okolic nie straszne były ani ciemne deszczowe chmury, ani porywisty wiatr.

Na spotkaniu można było wiele dowiedzieć się na temat historii Rynku Wielkiego, Ratusza Miejskiego oraz Skweru Staromiejskiego. Przewodnik Miejskiej Informacji Turystycznej – Tomasz Jakubowski – w ciekawy sposób przybliżał ich historię, mówił m.in. o dwóch pręgierzach, pomniku Tadeusza Kościuszki oraz o budynku dawnej szkoły elementarnej będącym dziś Hotelem „Pod Dębem”.

Uczestnicy spotkania mieli również możliwość wejścia na wieżę ratuszową i spojrzenia na miasto z innej perspektywy. Spotkanie zakończyła wizyta w Piwnicy Szydłowieckiej – Pulcinella, gdzie uczestnicy zostali poczęstowani gorącą kawą i herbatą.

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za liczne przybycie i zaprasza na kolejne spotkania.

info: Szydłowieckie Centrum Kultury „Zamek’