Jednostka w Chlewiskach , w tym roku obchodzić będzie 90 lecie powstania, z tej okazji druhowie z Chlewisk postawili sobie szczytny cel i chcą zebrać 90 litrów krwi. Na pierwszej akcji, która odbyła się w styczniu udało się im zebrać 11 litrów krwi. Do osiągnięcia celu brakuje jeszcze 175 donacji, ale to nie przeraża druhów z Chlewisk i starają się zachęcić większą ilość osób do honorowego krwiodawstwa.

Aby umożliwić oddanie krwi także rodzicom w niedzielne popołudnie, na akcji będzie przygotowany kącik zabaw dla najmłodszych, w którym dzieci będą mogły pograć w gry, bądź stworzyć rysunki. W zorganizowaniu czasu dla maluchów będą pomagać członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Pamiętając o starszych dzielnych krwiodawcach strażacy przygotowali loterię. Pierwsze 35 osób (liczba ta do czasu zbiórki może ulec zwiększeniu), które odda krew, będzie mogło wylosować sobie swój szczęśliwy numerek, następnie na ogólnodostępnej tablicy sprawdzić jaka nagroda znajduję się pod tym numerem i odebrać ją od organizatora.

Dla krwiodawców przygotowane są: zaproszenia dla 10 osób na dwugodzinny relaks w Łaźniach Rzymskich i krytym Basenie Ery Wodnika w Manor House, vouchery do salonu fryzjerskiego i salonów kosmetycznych, wejściówki na basen, siłownię, kręgle, talony na pizzę. Dla każdego kto w dniu zbiórki odda krew gwarantowany jest kubek oraz jednorazowa wejściówka do siłowni „Hangar” w Szydłowcu.

Ochotnicza Straż Pożarna w Chlewiskach zaprasza serdecznie na zbiórkę krwi, oraz dziękuję sponsorom, dzięki którym mogli przygotować upominki dla krwiodawców, a są to: 

Pałac Odrowążów Manor House w Chlewiskach, Sklep Lewiatan Agnieszka i Dariusz Mamla, Agnieszka Górska Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Firma „Domko” Dominik Kołodziej, Gabinet Urody Aneta Lisowska, Studio Urody Kamila Śliwińska, Pola Gabinet Kosmetyczny, Salon Fryzjerski Anna Jastrząb, Pizzeria NOVA, Pizzeria Kufelek, Restauracja Primagor, Karczma Dobrut, Siłownia MAXIM, Fitness Klub „Strefa ciała”, Klub Fitness Hangar, Kombinat Formy Skarżysko-Kamienna, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji Skarżysko-Kamienna, Sklep ABC Artur Gałązka.

fot. Piotr Stańczak/Echo Dnia