Przedstawiciele organizacji Karate Kyokushin IKO Matsushima z Belgii, Danii, Estonii, Niemiec, Polski, Węgier, Włoch, Macedonii, Serbii, Hiszpanii, Ukrainy, USA i Chorwacji , w okresie od 29 lipca do 2 sierpnia uczestniczyli w 12. Europejskim Obozie w Chorwacji w mieście Zadar. Polską organizację reprezentował sensei Robert Wyciszkiewicz.

Zajęcia prowadziło 12 wykwalifikowanych instruktorów karate posiadających stopnie mistrzowskie od 4 do 8 Dana. Pierwsze treningi dla instruktorów rozpoczynały się o godz. 5:15. Mnóstwo zajęć, mnóstwo przekazanej wiedzy i jeszcze więcej wylanego potu. Mimo tego, podczas obozu panowała niesamowicie przyjacielska atmosfera.

Był czas na ćwiczenie, plażowanie, kąpiel w Adriatyku, spotkania, nocne zwiedzanie Zadaru i długie rozmowy. Obóz zakończył Dan test oraz sayonara. W poniedziałek 2 sierpnia o 5:15 odbył się ostatni trening, później nastąpiło pożegnanie i powrót do domu.

Organizacja 13. Europejskiego Obozu Karate Kyokushin IKO Matsushima 2022, po raz trzeci w zaszczycie przypadła Polsce. To wyróżnienie i ogromy zaszczyt dla polskiej organizacji Karate Kyokushin IKO Matsushima.