Celem warsztatów jest rozwijanie w dzieciach poczucia, że są one równoprawnymi uczestnikami kultury, że mogą mieć wpływ na nią, a także na swoje otoczenie, a ich zdanie może być brane pod uwagę np. przez architektów projektujących przedszkola, projektantów placów zabaw, ilustratorów książek dla dzieci czy urzędników decydujących, gdzie ma powstać plac zabaw.

Warsztaty mają wspomagać rodziców i dawać im poczucie, że Muzeum jest miejscem i dla nich i dla ich dzieci.

Już jutro 16 października Fundacja Mama oraz Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat” zapraszają dzieci na warsztaty „Światło i ruch” – Szydłowiec ul. Radomska 5 godz. 11.30.

Warsztaty dla dzieci 3-8 lat będą nawiązywać do wystawy „Black & White” pokazywanej w Świetlicy. Zastanowimy się co odróżnia film, jako dzieło sztuki, od obrazu czy serii obrazów. Porozmawiamy o pojęciach ruchu i światła. Dzieci w zaaranżowanej przestrzeni stworzą ruchome dzieło za pomocą świateł o różnej intensywności i kolorze. Będą pracować z kształtem, płaszczyzną, perspektywą, cieniami, ale przede wszystkim ruchem. Chcemy otworzyć dzieci na nowe pomysły i płaszczyzny działania. Mali uczestnicy wspólnie zastanowią się, jak mogą wpływać na odczucia widza, jaka jest rola widza i jak mogą się z nim porozumieć? Warsztaty poprowadzą Patrycja Dołowy i Anna Pietruszka-Dróżdż.Udział w warsztatach jest bezpłatny.Przedstawione działania są częścią projektu kulturalnego „Cięcie” w Szydłowcu