Prawie 50 młodych karateka z Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec, uczciło 25 rocznicę śmierci Sosai Masutatsu Oyama. Ci młodzi następcy dziedzictwa jakim jest Karate Kyokushin po raz szósty uczestniczyli w przedsięwzięciu „24 godziny w Dojo”.

Przez 24 godziny razem trenowali, jedli i spali nie opuszczając Dojo. Oprócz zgłębiania praktycznych tajników Karate Kyokushin, zapoznawali się z faktami z życia Sosai Oyama, poznawali etykietę Dojo, znaczenia słowa OSU, znaku Kanku.

Najmłodsi uczyli się prawidłowego składania Gi oraz wiązania pasa. Był również czas na zabawę, gry zespołowe oraz ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Piątkowy wieczór wszyscy spędzili przy ognisku, po którym upamiętnili kolejną rocznicę śmierci twórcy Karate Kyokushin Sosai Masutatsu Oyama. Mimo bardzo zintensyfikowanych działań panowała wspaniała i przyjacielska atmosfera. Młodzi karateka mogli się przekonać, iż zawsze i w każdej sytuacji mogą liczyć na swoich starszych kolegów i koleżanki.

Zwieńczeniem treningów było przystąpienie niektórych karateka do egzaminu na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu. Serdecznie dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu, gdzie codziennie trenujemy, o umożliwienie nam zorganizowania po raz kolejny tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Więcej zdjęć:

Video:

info: Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec