Była to również wyjątkowa okazja do wspomnień i nocnych rozmów przy ognisku. Efektywny trening, seminarium sędziowskie, integracja grupy oraz propagowanie ponadczasowych idei Karate Kyokushin o istotnym znaczeniu dla profilaktyki społecznej, którym towarzyszyła wspaniała przyjazna atmosfera – to jedynie niektóre wartości realizacji przedsięwzięcia.

Należy wspomnieć, że obok owocnej rywalizacji sportowej na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych, jest to już drugie tegoroczne przedsięwzięcie MUSHIN realizowane na terenie Gminy Szydłowiec, a skierowana do mieszkańców naszego regionu. Warto przypomnieć, że w poprzednim przedsięwzięciu – IX Zimowej Akademii Karate Kyokushin ( zorganizowanej jak co roku w okresie ferii zimowych), udział wzięła łącznie ponad 50 osobowa grupa dzieci i młodzieży Ziemi Szydłowieckiej. Prócz treningów karate i samoobrony oraz licznych gier i zabaw sportowych, atrakcjami zimowego przedsięwzięcia były wycieczki do szkółki jeździeckiej, na basen i kina.

Warto podkreślić, że działalność Stowarzyszenia MUSHIN opiera się na pracy społecznej członków. Realizacja tak różnorodnych przedsięwzięć obok szkolenia sportowego, możliwa jest również dzięki wsparciu z środków publicznych w ramach otwartych konkursów ofert, jak również pomocy rosnącej rzeszy przyjaciół, sympatyków i ludzi dobrej woli. Tak też było przy w przypadku realizacji projektu „24 godziny w Dojo”. Stowarzyszenie MUSHIN wyraża wdzięczność wszystkim osobom, które udzieliły bezpośredniego wsparcia i pomocy przy realizacji tegoż zadania, a w szczególności :

Paniom Marii Michajłow i Bernardzie Padzik – Dyrekcji Zespołu Szkół Im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu – za udostępnienie sali gimnastycznej, przyjazną atmosferę i doskonałą współpracę na co dzień.

Sylwii Dobrzańskiej – asystentce koordynatora projektu, wolontariuszce, uczennicy Technikum Prawnego w Radomiu – za bezinteresowną pomoc administracyjno-biurową w przygotowaniu projektu i jego realizacji.

Panu Moez’owi Missaoui – właścicielowi szydłowieckiego Kebabu „ALIBABA” – za wspaniały poczęstunek, wyśmienite posiłki i przemiłą obsługę.

{phocagallery view=category|categoryid=277|limitstart=0|limitcount=16|imageordering=5}

/info i foto – MUSHIN/