Już 13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która tym razem będzie grała pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste! Gramy dla dzieci małych i bez focha! Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. 

Praktycznie od samego istnienia WOŚP z fundacją gra również Szydłowiec i nie inaczej będzie tym razem.

Sztab WOŚP w Szydłowcu tworzą w tym roku: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, Agnieszka Banaszczyk, Anna Kowalska, Agnieszka Zaręba, Klaudia Adamczyk, Urszula Michalska, Magdalena Nowacka, Ilona Mamla, Alicja Witkowska, Marzena Czarnecka, Grzegorz Banaszczyk, Igor Olesiński, Radosław Stąpor, Mateusz Witkowski, Adrian Jasik. Grupie przewodniczy szef sztabu Marcin Banaszczyk.

Na terenie powiatu szydłowieckiego kwestować będzie około 150 wolontariuszy. Warto dodać, że wolontariusze szydłowieckiego sztabu od kilku lat biją rekordy w zbiórce. W ubiegłym roku zebrali grubo ponad 50 tysięcy złotych. Jak będzie tym razem? Przekonamy się już niebawem.

Jak co roku sporo będzie działo się dookoła samego finału. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzeń towarzyszących 27. Finałowi WOŚP w Szydłowcu.

?Hala sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II:

10.00„HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ z okazji 27. Finału WOŚP o Puchar Burmistrza Szydłowca”

?Zalew w Szydłowcu

„ORKIESTROWO NA SPORTOWO”

9.30 – 10.30 – rejestracja zawodników do biegu i marszu – kompleks boisk ORLIK 2012, ul. Sportowa

11.00 – START V Szydłowieckiego Biegu „POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ”

11.05 – START VII Szydłowieckiego Marszu NORDIC WALKING

12.00ORKIESTROWE MORSOWANIE z udziałem EKIPY LODOWCOWEJ Chlewiska oraz MROZOODPORNYCH Jastrząb

?LODOWNIA, ul. Browarska

15.00 – 17.00ORKIESTROWA ZABAWA KARNAWAŁOWA dla najmłodszych. W programie: spektakl pt. KOT W BUTACH w wykonaniu nauczycieli z Przedszkola Samorządowego nr 2 „Mali odkrywcy” w Szydłowcu oraz gry i zabawy przy muzyce. Zagra DJ GABRIEL.

?ZAMEK, sala kameralna, parter

17.00KONCERT FINAŁOWY 27. FINAŁU WOŚP w Szydłowcu. Zagrają: GRAM – OFF – ON, ZUZA GADOWSKA oraz zespół GRAFIT COVER BAND z Warszawy. Do tego aukcje, licytacje i inne atrakcje

20.00 – ?ŚWIATEŁKO DO NIEBA?

Zachęcamy również do zaglądania na fan page WOŚP Szydłowiec oraz eventy w których możecie pokazać, że wybieracie się na nasze wydarzenia: 27. Finał WOŚP w Szydłowcu, V Szydłowiecki Bieg WOŚP, VII Szydłowiecki Marsz Nordic Walking.

Zapraszamy do udziału w finale WOŚP!