To był piękny dzień w Szydłowcu! Dzień 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Było głośno, było kolorowo, było co najważniejsze rekordowo pod względem uzbieranych funduszy na rzecz Fundacji WOŚP.

Zbiórka na terenie powiatu szydłowieckiego rozpoczęła się o godzinie 8. rano, to właśnie wtedy na ulice wyruszyli wolontariusze z szydłowieckiego sztabu.

O godzinie 9.30 w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej rozpoczął się Halowy Turniej Futsalu o puchar burmistrza Szydłowca organizowany przez Rafała Kiljanka. Najlepszą drużyną tegorocznego turnieju okazała się „Akukaracza”. Najlepszym bramkarzem Miłosz Bodo, a zawodnikiem turnieju wybrano Wiktora Sadzę.

Dużo działo się drugi rok z rzędu na terenie szydłowieckiego zalewu. O godzinie 11.00 wystartowały: VI Szydłowiecki Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą” oraz VIII Szydłowiecki Marsz Nordic Walking. Po raz drugi odbyło się Orkiestrowe Morsowanie w zalewie szydłowieckim. We wszystkich tych wydarzeniach udział wzięło około 400 osób.

Punktualnie o godzinie 15.00 rozpoczął się tradycyjny Orkiestrowy Bal Karnawałowy dla najmłodszych w sali bankietowej „Lodownia”. Około 200 osób świetnie bawiło się podczas przygotowanych spektakli, wspólnych zabaw i tańców.

O godzinie 17.00 w sali kameralnej szydłowieckiego zamku rozpoczął się koncert finałowy 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szydłowcu. Rozpoczął się z przytupem, ponieważ na scenie jako pierwszy zameldował się znany i lubiany zespół Guzowianki, który swoją energią zaraził orkiestrową publiczność.

Jako drugi wystąpił zespół IN MY SOUL z Szydłowca w składzie: Laura Śliwa, Cezary Szymkiewicz, Bartek Kapturski, Krzysztof Falkiewicz i Paweł Krupa. Inne rytmy niż Guzowianki, ale również rozbujali publiczność, która po raz kolejny domagała się bisu.

Na finał wystąpił zespół Prezes Zarządu z Opoczna, którzy na szydłowieckiej scenie pojawili się po trzyletniej przerwie i po raz kolejny pokazali, że rock’n’rollowa energia nie jest im obca. Rockowe polskie i zagraniczne kawałki przypadły do gustu szydłowieckiej publiczności, która ochoczo śpiewała i skakała pod sceną.

Pomiędzy koncertami odbywały się wejścia z licytacjami orkiestrowych gadżetów. W tym roku podczas aukcji udało się uzbierać około 8,5 tysiąca złotych.

Po godzinie 20.00 nad szydłowieckim niebem rozbłysło tradycyjne „Światełko do Nieba”.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pracował do późnych godzin nocnych. Wstępna kwota, która została przekazana do banku i tam będzie liczona jeszcze raz dokładnie to: 78 tysięcy 293 zł i 92 gr!!! Nowy szydłowiecki rekord, ten ubiegłoroczny pobity został o około 20 tysięcy złotych!!!

W szydłowieckim sztabie działało 165 wolontariuszy, którzy zbierali przez cały dzień pieniądze do puszek. Na czele sztabu po raz kolejny stanął Marcin Banaszczyk, a w skład sztabu weszli również: Agnieszka Sobutka – Klepaczewska, Magdalena Nowacka, Agnieszka Banaszczyk, Anna Kowalska, Igor Olesiński, Grzegorz Banaszczyk, Agnieszka Zaręba, Mateusz Witkowski, Klaudia Adamczyk, Mariusz Styczeń, Alicja Witkowska, Urszula Michalska i Marzena Czarnecka.