Kiedy plebiscyt „Nasz Szydłowiec” startował w 2012 roku nikt nie spodziewał się, że przetrwa on tyle lat, a z biegiem czasu stanie się tak popularny jak obecnie. Mniej więcej 1200 osób oddało swój głos w plebiscycie na facebooku i drogą mailową, chociażby to świadczy o sukcesie tej formy zabawy. 

Zwieńczeniem głosowania była uroczysta Gala wręczenia nagród, która odbyła się 4 lutego 2018 roku w sali kominkowej szydłowieckiego Zamku. Pojawiło się na niej ponad 100 osób, a byli wśród nich: nagrodzeni, nominowani, przedstawiciele lokalnych władz, przyjaciele, znajomi i sympatycy portalu Nasz Szydłowiec.

Podczas tego wieczoru w murach zabytkowego zamku poznaliśmy zwycięzców i wyróżnionych w siedmiu kategoriach:

CZŁOWIEK ROKU 

 1. Patrycja Przygodzka
 2. Fundacja Strefa JP2
 3. Szlachetna Paczka – Szydłowiec i okolice

WYDARZENIE ROKU

 1. „Śpiewaj jak gwiazda”
 2. „XV Szydłowieckie Zygmunty”
 3. „25. Finał WOŚP w Szydłowcu”

AUTORYTET 

Henryk Kapturski

SAMORZĄDOWIEC ROKU 

Sławomir Nojek

KULTURA 

 1. Guzowianki
 2. Cezary Szymkiewicz
 3. Tomasz Kraska

SPORT

 1. Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN
 2. Rodzinna Akademia Sportu
 3. Arkadiusz Czyż

SZKOŁA 

 1. Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu
 2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu
 3. Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu

Uroczystą Galę poprowadził i wręczył nagrody redaktor portalu Nasz Szydłowiec Marcin Banaszczyk. Sama Gala rozpoczęła się od wspomnienia ubiegłorocznego spotkania poprzez obejrzenie filmu. Podczas Gali zgromadzona publiczność zobaczyła jeszcze jeden film z historycznymi zdjęciami Szydłowca, który z tego co wiemy zrobił na uczestnikach ogromne wrażenie. Niektórzy z nich nie widzieli jeszcze lub dawno Szydłowca w takim wydaniu.

Tegorocznym gościem specjalnym Gali był Młodzieżowy Zespół Ludowy GUZOWIANKI i kapela Bursów z Guzowa, którzy specjalnie dla portalu Nasz Szydłowiec i uczestników Gali zagrali trzy utwory wprowadzając publiczność w bardzo sympatyczny nastrój. Bardzo dziękujemy muzykom za udział!

Z pewnością każdy moment kiedy nagrodzeni lub wyróżnieni podchodzili po swoją nagrodę był dla nich wzruszający, ale jeden był taki szczególnie. To moment, kiedy okazało się kto odbierze w tym roku nagrodę „AUTORYTET”, a był to jak wspomnieliśmy wyżej pan Henryk Kapturski. Kapelmistrz Miejskiej Orkiestry Dętej, wspomniał w swoim wystąpieniu o tym, że Orkiestra istnieje już ponad 100 lat, a on sam jest jej członkiem od lat 50. Zaznaczył również, że jego czas w MOD powoli się kończy, dodając również, że Orkiestra jest i będzie. Jako swojego następcę wskazał Tomasza Gila, który obecnie gra w Orkiestrze na saksofonie. Portal Nasz Szydłowiec dla Pana Henryka przygotował niespodziankę. Tuż po jego wystąpieniu na sali pojawiło się kilka osób z Miejskiej Orkiestry Dętej, którzy odegrali 'Sto Lat’. Publiczność wstała z miejsc i ogromnymi oklaskami podziękowała Henrykowi Kapturskiemu za te lata kształtowania muzycznej świadomości mieszkańców Szydłowca.

Gala zakończyła się wspólnym zdjęciem wszystkich laureatów i wyróżnionych. Coroczne spotkania podsumowujące Plebiscyt „Nasz Szydłowiec” pokazują, że Szydłowiec potrafi stworzyć jedną rodzinę, bawić się wspólnie i cieszyć się z czyichś sukcesów. Tego wieczora stworzyliśmy jedną wielką rodzinę i za to ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników.

Portal Nasz Szydłowiec chce gorąco podziękować:

 • Szydłowieckiemu Centrum Kultury „Zamek”
 • pracownikom SCK „Zamek”
 • kwiaciarni Agnieszki Banaszczyk
 • firmie Meduza Media Arkadiusza Guli
 • Cezaremu Szymkiewiczowi
 • Maciejowi Lisowi
 • restauracji „Zamek w Szydłowcu”

6. Edycja Plebiscytu "Nasz Szydłowiec" już za nami! Dziękujemy wszystkim za obecność! Niedzielny wieczór z portalem…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec na 5 lutego 2018