Obchody Święta Trzech Króli w Szydłowcu uświetni jak co roku Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą św. w szydłowieckiej farze o godzinie 10:30, a następnie wyruszy w barwny przemarsz ulicami miasta.

Trasa Orszaku poprowadzi uczestników przez Szydłowiec, obejmując ulice: Rynek Wielki, Radomska, Widok, Kościuszki, Zakościelna, aby zakończyć się na Rynku. Na trasie zaplanowane są sceny, które ukazują piękno i magię Narodzenia Pańskiego. To będzie niepowtarzalna okazja do przeniesienia się w czasie i uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu religijnym.

O godzinie 11:15, podczas Orszaku w Parku Niepodległości, zaplanowane jest spotkanie ze św. Franciszkiem, twórcą pierwszej szopki, na które organizatorzy zapraszają wszystkich właścicieli zwierząt domowych. Podczas spotkania odbędzie się błogosławieństwo zwierząt. Wszystkich chętnych właścicieli organizatorzy zapraszają bezpośrednio do Parku Niepodległości na godz. 11.15. W celu usprawnienia Orszaku i bezpieczeństwa wszystkich organizatorzy podkreślają że zwierzęta nie biorą udziału w przemarszu Orszaku.

Ostatnią sceną Orszaku będzie pokłon Trzech Króli przy szopce na Rynku Wielkim. To symboliczne spotkanie z Mędrcami Wschodu.

W tym roku Na Rynku Wielkim czekać będzie na uczestników również Orszakowy Jarmark Noworoczny.

Organizatorem Orszaku Trzech Króli w Szydłowcu jest fundacja – Strefa JPII razem z Parafią św. Zygmunta w Szydłowcu.