Podczas działań policjanci sprawdzali prędkość i trzeźwość kierujących, a także stan techniczny pojazdów. W tym czasie nie odnotowano żadnych zdarzeń w ruchu drogowym. Ujawniono dwóch nietrzeźwych kierujących, zatrzymano dwa prawa jazdy. Działania zaczęły się w piątek o godz. 14:00 i zakończyły w poniedziałek o godz. 22:00. Podczas tego weekendu na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu  nie doszło do żadnych wypadków i kolizji.

Podczas  działań funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole na drogach. Zwracali uwagę na wykroczenia, które popełniają kierujący powodując największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci  reagowali na nieprawidłowe wyprzedzanie, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa, a także na nieprawidłowe użytkowanie dróg przez pieszych i rowerzystów.

Mimo wielu apeli Policji aby nie wsiadać za kierownicę po wypiciu alkoholu zatrzymano, 2 kierujących na „podwójnym gazie”. Podczas działań zatrzymano 2 prawa jazdy. Jeszcze raz apelujemy do kierujących o rozsądek oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

sierż. Marlena Skórkiewicz