Już w najbliższy weekend centralne i najważniejsze uroczystości jubileuszu 600 – lecia miejscowości Jastrząb w powiecie szydłowieckim.

W piątek 24 czerwca o godzinie 17.00 w kościele w Jastrzębiu, rozpocznie się msza święta z procesją i ofiarowaniem parafii Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Przewodniczy bp Marek Solarczyk, biskup radomski.

W sobotę 25 czerwca o godzinie 8.30 w PSP w Jastrzębiu rozpocznie się Konferencja Naukowa poświęcona dziejom Jastrzębia. Wieczorem o godzinie 19.00 w kościele w Jastrzębiu rozpocznie się „Maryjna Procesja 600 – lecia” ulicami Jastrzębia, a bezpośrednio po niej Akt Zawierzenia Parafii Matce Bożej. Przewodniczy abp Wacław Depo metropolita częstochowski.

W niedzielę 26 czerwca uroczystości rozpocznie suma odpustowa z uroczystym „Ciebie Boga wysławiamy” za 600 lat Jastrzębia. Przewodniczy abp Grzegorz Ryś metropolita łódzki.

Bezpośrednio po mszy nastąpi przejście na teren zalewu w Jastrzębiu, gdzie rozpoczną się Świętojanki, podczas których muzycznymi gwiazdami będą m.in zespoły Róże Europy i MiG.

Poniżej grafiki na których znajdziecie więcej szczegółów na temat najbliższych dni w Jastrzębiu.