W wakacje na kompleksie boisk sportowych Orlik w Orońsku, odbywały się darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów, ale przede wszystkim dla całych rodzin.

Wszystko w ramach projektu „30 Orlików na kolejne 100-lecie Niepodległości”, realizowanego przez Fundację Orły Sportu w 30 miejscowościach w Polsce w tym m.in. w Orońsku. Projekt dofinansowany był ze środków budżetu państwa, w ramach programu „Sport dla Wszystkich”, którym dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Koordynatorem projektu był gminny animator sportu Kamil Śledź.

Zajęcia sportowe zostały zrealizowane w lipcu i sierpniu. Dominowały na nich gry i zabawy, również te z czasów PRL, które wywołały wiele radości wśród najmłodszych, a u dorosłych miłe wspomnienia z dzieciństwa. Grano w klasy, gumę, kapsle, kółko i krzyżyk, kręcenie hula hop, przeskoki przez skakankę oraz przeciąganie liny.

Na koniec sierpnia odbyła się wycieczka rowerowa z krótką lekcją historii oraz akcentem patriotycznym zakończona wspólnym ogniskiem w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Podsumowaniem projektu była ceremonia wręczenia nagród, podczas której każdy młody uczestnik otrzymał medal i dyplom za uczestnictwo oraz okolicznościowe gadżety – torby, notesy, portfeliki i gierki ufundowane przez Fundację Orły Sportu.

Dzięki realizacji projektu kompleks sportowy „Orlik” wzbogacił się o sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć sportowych.

Info. i foto. gmina Orońsko