W piątek 20 sierpnia na kortach miejskich przy ul. Sportowej odbył się kolejny Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa organizowany przez Gminnego Koordynatora Sportu Rafała Kiljanka.

O godzinie 10:00 nastąpił pierwszy serwis turnieju. Wcześniej, odbyło się losowanie i podział zawodników na dwie grupy. Do rywalizacji zgłosiło się 7 zawodników z ościennych miejscowości. Zmagania odbywały się w systemie każdy z każdym w swoich grupach do wygrania 1 seta. Po blisko 4 godzinnych zmaganiach wiedzieliśmy, którzy z zawodników zakwalifikowali się do półfinałów. Do walki o finał stanęli: Rafał Uciński kontra Zbigniew Kaluga i Paweł Walasik przeciwko Patrykowi Czarnocie. Po obu zaciętych meczach, długich wymianach i litrach wylanego potu wiedzieliśmy kto tego dnia skrzyżuje rakiety w finale, a kto będzie musiał zaspokoić się rywalizacją o 3 miejsce.

Tego dnia, w lepszej dyspozycji byli Rafał Uciński i Paweł Walasik, którzy wygrali swoje mecze półfinałowe i stanęli po przeciwnych stronach kortu w walce o Puchar Burmistrza. Pomimo zmęczenia wynikającego z wielu rozegranych meczy, to te o najwyższą stawkę okazały się najdłuższe i najbardziej wyrównane.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:
– zwycięzca Turnieju – Paweł Uciński
– 2 miejsce – Paweł Walasik
– 3 miejsce – Zbigniew Czarnota

Każdemu zawodnikowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na kortach.

info: UM Szydłowiec