Litwinki wywalczyły również zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej.

 

{phocagallery view=category|categoryid=198|limitstart=0|limitcount=6|imageordering=5}

Wśród mężczyzn najlepsi w etapie szydłowieckim okazali się zawodnicy BDC NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki: I miejsce zajął Stanisław Aniołkowski, II miejsce zajął Alan Banaszek, III Sebastian Matusiak.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Norbert Banaszek, II miejsce zajął Stanisław Aniołkowski, a na III pozycji uplasował się Alan Banaszek. BDC NOSIR Nowy Dwór Mazowiecki jest zwycięzcą klasyfikacji drużynowej.

Po południu z szydłowieckiego rynku wystartował Wyścig „Liga Masters CUP –Mazovia Tour” dla amatorów. W kategorii Open I na podium stanęli zawodnicy Klubu „Legia 1928” : Kamil Wołkowicz – I miejsce, Michał Brauliński – II miejsce, Wojciech Szyniec – III miejsce.

W kategorii Open II zwyciężył Paweł Szymański z KTC Kielce. Miejsce II zajął Lechosław Michalak z GKK OPTY Mazowsze. Jako trzeci na metę dotarł Damian Makowski.

W kategorii OPEN III triumfował Grzegorz Tramś z BDC Banaszek – Duda. Drugi w tej klasyfikacji był Andrzej Ramza z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

26 maja odbył się wyścig Legia MTB Maraton 2013. Start i meta zlokalizowana była nad zalewem w Szydłowcu. Trasy wyścigu zostały wytyczone na trzech dystansach: Mini – około 15 – 20 km, Mega – około 40 – 50 km, Giga około 60 -80 km. Jako pierwszy dystans Mini pokonał Norbert Olszewski z UKS Józefina.

Zwycięzcą maratonu Mega został Dorian Kolasiński z drużyny BTC Team.

Klasyfikacja końcowa dystansu giga przedstawia się następująco: I miejsce Sebastian Popłoński z UKS Józefina, Mateusz Szymański z LKK Start Tomaszów Mazowiecki, Robert Wrzesień również z LKK Start. Szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach dostępne są na stronie www.legia-mtbmaraton.pl.

Nagrody zwycięzcom wręczyli Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński i Marcin Wasiołek – dyrektor wyścigu.

– Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny gościmy w Szydłowcu tak wielu znamienitych kolarzy. Organizując to święto chcemy zaprosić pasjonatów kolarstwa na malownicze szydłowieckie szlaki rowerowe i pokazać jak można ciekawie i aktywnie spędzić wolny czas – powiedział Burmistrz Andrzej Jarzyński.

Marcin Wasiołek złożył podziękowania dla wszystkich którzy mieli swój wkład w zorganizowanie wyścigów w Szydłowcu. Serdeczne wyrazy wdzięczności skierował do Burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego. Dziękując za doskonałą współpracę i przyjazną atmosferę wręczył pamiątkową statuetkę.

Nad bezpiecznym przebiegiem zmagań kolarzy czuwała Straż Miejska, druhowie OSP, policjanci z KPP Szydłowiec i ratownicy medyczni.

Organizatorami Święta Rowerzystów w Szydłowcu byli: Urząd Miejski w Szydłowcu, Mazovia Team, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – „Zamek”.

tekst i foto: www.szydlowiec.pl – Oficjalna Strona Urzędu Miejskiego