Wysoki prestiż zawodów podkreślało nie tylko szacowne grono honorowych gości ale i utytułowanych arbitrów, wśród których zasiedli między innymi: Shihan Roman Kęska (5 DAN) Branch Chief Kraków, Shihan Wiesław Gwizd (5 DAN) Branch Chief Tarnów oraz Shihan Krzysztof Borowiec (5 DAN) Branch Chief Kielce oraz Sensei Ewa Pawlikowska, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek, trzykrotna Mistrzyni Świata i wielokrotna medalistka Mistrzostw Europy.

Bardzo emocjonujące zmagania zawodników odbywały się na dwóch matach równocześnie, a stojące na wysokim poziomie sportowym pojedynki podziwiała licznie zgromadzona publiczność i przedstawiciele świata mediów. Słynący ze swej waleczności i poziomu wyszkolenia szydłowieccy karatecy nie zwiedli i tym razem, zdobywając dla Szydłowca ogółem aż 8 cennych trofeów. W poszczególnych kategoriach wiekowo-wagowych nasi młodzi reprezentanci wywalczyli :

Dominika BANASZCZYK – złoto

Bartłomiej RYCERSKI – srebro

Piotr PYSIAK – srebro

Aleksander JASTRZĘBSKI – brąz

Adam BĄK – brąz

Kacper JANKA – brąz

Kacper BANASZCZYK – brąz

Wojciech DOBRZAŃSKI – brąz

Zasłużone gratulacje należą się również pozostałym naszym zawodnikom, którym tym razem nie udało się dotrzeć do strefy medalowej: Mikołajowi Bąkowi, Krzysztofowi Wineckiemu, Szymonowi Figarskiemu, Adrianowi Wineckiemu, Piotrowi Wiśniosowi i Stanisławowi Kowalczykowi. Wszyscy walczyli godnie zdobywając cenne doświadczenia, które z pewnością zaprocentują sukcesami w przyszłości.

Warto dodać, że znany nie tylko w naszym regionie Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN stanowiący integralny komponent Stowarzyszenia MUSHIN – to aktualnie ok. 100 aktywnie trenujących osób w różnym wieku, w tym doskonale przygotowana kadra instruktorsko-pedagogiczna oraz kadra zawodnicza uczestnicząca w otwartej rywalizacji sportowej zarówno w kraju, jak i zagranicą. W zasadniczej większości tworzą ją zawodnicy młodzi i bardzo młodzi, a mimo to już mogący poszczycić się znaczącymi sukcesami. Są wśród nich zwycięzcy prestiżowych turniejów międzynarodowych i ogólnopolskich, w tym rangi Mistrzostw Polski. Nasi medaliści wywodzą się z Ziemi Szydłowieckiej, słynącej ze wspaniałej młodzieży oraz niezwykle walecznych i zdolnych zawodników sztuk walki. To uczniowie miejscowych szkół, a wśród nich stypendyści Pana Starosty Szydłowieckiego, Burmistrza Szydłowca a nawet Mistrza Świata w boksie zawodowym – Dariusza „Tigera” Michalczewskiego. Zawodnicy Szydłowieckiego MUSHIN wielokrotnie godnie i z sukcesami reprezentowali nie tylko Ziemię Szydłowiecką na arenach ogólnopolskich, ale i Polskę poza granicami kraju, zawsze poczytując to jako zaszczyt.

Jedynie z ubiegłego roku, karatecy Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN zdobyli łącznie 17 medali – w tym 9 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe, biorąc udział w 6 otwartych turniejach – 1 ogólnopolskim i 5 międzynarodowych, w tym 3 – krotnie reprezentując Polskę poza granicami kraju (Austria, Serbia, Węgry).

Dumą napawa nas fakt, że zawodników spod znaku MUSHIN wyróżnia nie tylko waleczność i wysoki poziom sportowy ale równie wysoki poziom prezentowanych wartości etycznych i kultury osobistej.

TUTAJ fotoreportaż

Info i foto – MUSHIN