17 grudnia 2015 r. w świetlicy szkolnej poprowadził on turniej szachowy w grze błyskawicznej (po 3 minuty na zawodnika na partię, z zegarami), w którym udział wzięło 14 zawodników, w tym Dominik Kulik b.mistrz powiatu w kategorii szkół podstawowych. Zawody przeprowadzono systemem pucharowym. Po zaciętej rywalizacji do najlepszej czwórki awansowali: Michał Orlicki, Dawid Woźniak, Dominik Kulik i Filip Tomczyk, a po przeprowadzeniu półfinałów, finału i partii o trzecie miejsce końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1. Dominik Kulik

2. Michał Orlicki

3. Filip Tomczyk

4. Dawid Woźniak

W turnieju, oprócz wymienionych wyżej, udział wzięli jeszcze: Filip Orlicki, Wojciech Parszewski, Oskar Kryński, Piotr Matysiak, Adrian Gołosz, Adam Sajecki, Aleksander Arak, Jacek Figarski, Antoni Ślusarski i Piotr Jastrzębski. Pierwsza czwórka otrzyma nagrody rzeczowe.

Był to już trzeci trening młodych szachistów szydłowieckich przeprowadzony przez Mariana Frąka w grudniu 2015 r. Prowadzi on zajęcia szachowe bez pieniędzy, podczas gdy inni zapowiadający też takie szkolenie czekają na pieniądze (w tym unijne). Może się doczekają… Kolejne treningi szachowe w UKS „Korona” Szydłowiec zostaną wznowione po przerwie świątecznej. Cieszą się one dużym zainteresowaniem i należy spodziewać się nowych zainteresowanych tą dyscypliną sportu. W przyszłym 2016 roku Marian Frąk planuje turniej o mistrzostwo UKS oraz turniej klasyfikacyjny na kategorie szachowe. Młodzi zawodnicy, za zgodą opiekunów będę też uczestniczyć w turniejach zewnętrznych np. w Bliżynie. Prowadzi on zajęcia w ramach inicjatywy szkoły i klubu szachowego „Wieża” Szydłowiec. Klub ten planuje też przeprowadzenie w lutym przyszłego roku mistrzostwa Warsztatów Terapii Zajęciowej w warcabach, a w marcu mistrzostwa Szydłowca oldboyów (60 lat i więcej) w szachach, w których udział weźmie co najmniej 8 szydłowieckich szachistów z wysokimi kategoriami szachowymi.

Informuje: Michał Kojara po.sekretarza „Wieży” Szydłowiec