29 sierpnia przy ul. Targowej 8 odbędzie się jubileusz z okazji 75-lecia MKS Szydłowianki Szydłowiec, na który serdecznie zapraszamy!

Miejski Klub Sportowy powstał na powojennych zgliszczach odradzającego się sportu, w drugiej połowie XX w. – w 1946 r. Powołanie go do życia było inicjatywą kilkunastu młodych chłopaków, którzy przejawiali zamiłowanie do gry w piłkę, nieformalnie nazywając swoją drużynę Szydłowianką. Warto zaznaczyć, że jeden z nich był czynnym uczestnikiem Powstania Warszawskiego, który osiedlił się w naszym mieście uciekając przed represjami ze strony UB. Jak podają źródła historyczne, pierwsze mecze rozgrywano z młodzieżą Harcerskiego Klubu Sportowego. Jednakże, składy obu drużyn jak i wyniki nie są znane. Natrafiliśmy na informacje, że mecze rozgrywane były na „łące Podkowińskiego” (dziś ul. Sportowa) i gromadziły liczne grupy kibiców, którzy ochoczo dopingowali drużyny, a przede wszystkimi wyznaczali linie boczne boiska. W późniejszych latach młodzi piłkarze rywalizowali z ościennymi drużynami ze Skarżyska Książęcego, z Chlewisk i Woli Korzeniowej. Klubu formalnie założyli pedagodzy Józef i Stanisław Dadej. Ówczesną Szydłowiankę nazwano SKS – Szkolny Klub Sportowy.

Historia naszego klubu jest długa i niezwykle barwna. Szydłowianka Szydłowiec jest naszą dumą i tradycją. Od początku swojego istnienia dawała młodym ludziom nadzieję i radość. Gra dla klubu nie tylko dawała frajdę i uciechę, była dla wielu honorem i marzeniem. Dlatego też, serdecznie zapraszamy Państwa na jubileusz 75-lecia niebiesko-białej, który odbędzie się 29 sierpnia na stadionie przy ul. Targowej 8 o godzinie 14:00.

Podczas jubileuszu odbędzie się mecz piłki nożnej dla dzieci, piknik rodzinny i mecz Oldbojów Szydłowianki z drużyną ze Starachowic.

1-9-4-6 SZYDŁOWIANKA SZYDŁOWIEC!

Tekst napisany na podstawie publikacji „70-lat Szydłowianki 1946-2016” autorstwa Macieja Cendra.

info: UM Szydłowiec