w składzie sensei Robert Wyciszkiewicz – Branch Chief Polska i szef ośrodka szkoleniowego w Szydłowcu, Mirosław Jurowczyk – szef ośrodka szkoleniowego w Wasilkowie k. Białegostoku, Marek Żukowski, Mateusz Ciborowski, Jakub Wyciszkiewicz, Mateusz Wietrak, Andżelika Magda, Wioleta Kotwica i Olga Wietrak, uczestniczyła w turnieju „FIRST SERBIA OPEN 2014” – Kyokushinkai full contact Karate, zorganizowanym przez Serbską Organizację Kyokushin Karate Matsushima kierowana przez Sensei Vojkana Bizica.

27.11.2014 roku o godzinie 9,30 wylecieliśmy z lotniska Chopina w Warszawie. Po około dwóch godzinach lotu w Belgradzie powitali nas nasi przyjaciele z serbskiej organizacji Kyokushin Karate Matsushima, którzy pomogli nam dotrzeć do Hotelu Royal, gdzie byliśmy zakwaterowani. Czwartek i piątek spędziliśmy na zwiedzaniu najciekawszych miejsc w Belgradzie. Odwiedziliśmy Dojo sensei Vojkana. Zakosztowaliśmy serbskiej kuchni na wspólnym lunchu. Sobota 29 listopada to dzień zawodów, które rozpoczęły się około godziny 11,30. W turnieju udział wzięło około 128 zawodników i zawodniczek karate z takich krajów, jak Serbia, Czarnogóra, Bośnia, Macedonia, Chorwacja, Węgry i Polska. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach, kata i kumite. Walki zakończone zostały około godziny 21,10. Gościem honorowym turnieju był Prezydent Europejskiej Organizacji Karate Kyokushin Matsushima shihan Klaus Rex oraz sensei Orla Hansen z Danii.

Nasi zawodnicy łącznie zdobyli 8 medali.

W konkurencji kata:

Andżelika Magda – złoty medal,

Mateusz Wietrak – srebrny medal.

W konkurencji kumite:

Olga Wietrak – brązowy medal,

Andżelika Magda – srebrny medal,

Wioleta Kotwica, Mateusz Wietrak, Jakub Wyciszkiewicz i Mirosław Jurowczyk (ośrodek Wasilków) – złoty medal.

Jeszcze jedna noc w Serbii, spotkanie na szczycie, wymiana uprzejmości i przyjacielskich gestów i powrót do kraju. Ogromne wyrazy uznania dla naszych zawodników, którzy nie zważając na kontuzje i ból decydowali się na podjęcie wyzwania i stawali do walki fair play. OSU !!!

{phocagallery view=category|categoryid=314|limitstart=0|limitcount=11|imageordering=5}