W niedzielę, 6 listopada w godzinach 10.00 – 13.00 na płycie Rynku Wielkiego w Szydłowcu odbędzie się akcja „Mazowieckie drogi bez promili”.

Akcje organizuje fundacja PRODRIVER, która od wielu lat zajmuje się promowaniem bezpieczeństwa na drodze oraz postaw społecznych sprzeciwiającym się próbom jazdy pod wpływem alkoholu. Mimo rosnącej świadomości społeczeństwa, pijani kierowcy wciąż stanowią plagę na polskich drogach. Z roku na rok liczba wypadków i ofiar śmiertelnych rośnie. Kampania „Mazowieckie drogi bez promili” zwraca uwagę na wagę problemu.

W trakcie wydarzenia, uczestnicy za darmo będą mogli korzystać z programu dydaktycznego, jak i rekreacyjnego.

Stoisko fundacji będzie składać się z czterech modułów:

  • symulatora dachowania lub jazdy
  • slalomu w alkogoglach
  • laboratorium pomiaru refleksu i koordynacji
  • wystawy miniaturowych samochodów rajdowych

Fundacja PRODRIVER jest od 2015 roku członkiem European Road Safety Charter – czołowej europejskiej instytucji powołanej do promowania Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Komisji Europejskiej.

Od 2014 roku zrealizowała kilkadziesiąt kampanii społecznych na terenie różnych miast Polski dla tysięcy uczestników, z dużym naciskiem na profilaktykę wśród dzieci i młodzieży. Były to: kampanie społeczne, eksperymenty drogowe, symulacje wypadków, lekcje w szkołach i pokazy w miejscach publicznych z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń i metod, przekazując uczestnikom wiedzę metodą eksperymentalną – łącząc dydaktykę z osobistym doświadczaniem zasymulowanych zagrożeń.

Info. i foto. Urząd Miejski w Szydłowcu