Jednym z integralnych etapów projektu było przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w oparciu o przygotowane przez UNICEF materiały. Zajęcia zostały przeprowadzone w klasach 0 – III szkoły podstawowej.

Na holu szkoły została przygotowana gazetka z materiałami dotyczącymi realizacji projektu oraz działalności UNICEF. Kolejnym etapem projektu było przygotowanie pudełeczek – cegiełek, w zamian za które goście szkoły, dzieci i rodzice mogli przekazać darowiznę na rzecz dzieci w Sierra Leone. Pudełeczka zostały przygotowane w ramach zajęć świetlicowych oraz w poszczególnych klasach podczas zajęć edukacyjnych. Wykorzystano zarówno gotowe pudełeczka, które zostały ozdobione, jak również przygotowano pudełeczka wykonane techniką orgiami. Zbiórka funduszy trwała od 7 do 14 lutego 2014 r. Na chwilę obecną zebrano już 378 zł, wszystkie pieniądze zostaną wpłacone na konto UNICEF.

W ramach projektu przygotowano przedstawienie pt. „O borsuku samotniku” z udziałem dzieci ze świetlicy oraz prezentację na temat działań UNICEF na rzecz dzieci. Przedstawienie i prezentację przygotowały wychowawczynie świetlicy szkolnej panie: Barbara Jankowska i Joanna Figarska, które jednocześnie koordynowały projekt w szkole.

Oprawą techniczną imprezy zajęli się panowie: Henryk Baniak i Robert Wojcieszek.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły, którzy już po raz drugi pomagają mieszkańcom z Sierra Leone. Udział w projekcie miał na celu kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego i otwartości na drugiego człowieka.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierały akcję – ZS im. Jana Pawła II w Szydłowcu