43 osoby pojawiły się w auli ZS im. Jana Pawła II by zmierzyć się z angielskim w trzech kategoriach: dzieci do 12 roku, młodzież powyżej 12 roku życia oraz dorosli. Ci pierwsi pisali test przez 35 minut, a kolejni przez 75 minut. 

Spotkanie oficjalnie rozpoczęła Magdalena Sieczka właścicielka szydłowieckiej szkoły języków obcych Energy School, a także przedstawiła wszystkie szczegóły. Gościem honorowym testy był burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, który życzył uczestnikom powodzenia, a także wręczył nagrody. 

W trakcie rejestracji do testu można było wygrac atrakcyjne nagrody, wystarczyło jedynie wymyśleć chwytliwe hasło zachęcające do nauki języków obcych. Główną nagrodą był tablet ufundowany przez szkołę Energy, a wygrała go Anita Sobieraj za hasło : „Język potrzebny jest do podróży, więc jego nauka dobrze Ci służy!”

Wyróżnienia otrzymali: Filip Banaszczyk- „Nie będziesz Światu obcy ,jeśli bedziesz znał każdy jezyk obcy”,  Monika Tyka- „Nauka języków obcych to nic trudnego , wystarczy tylko przyłożyć się do tego” oraz Filip Kędzierski- „Uczysz się języka angielskiego poznajesz cały świat!”

Pierwsi uczestnicy testu, którzy wychodzili z auli mówili, że wcale nie było tak łatwo, a przy niektórych pytaniach musieli się mocno zastanawiać. Przypomnijmy, że omawiany test był testem diagnostycznym, który każdy zdaje. 

Za kilka dni na kontach rejestracyjnych uczestników testu pojawią się wyniki. Wcześniej zostaną poinformowani o tym mailowo. Swój test będzie można odebrać w dniach 29.09. – 10.10. w siedzibie szkoły Energy, w Szydłowcu, ul. Kolejowa 9.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował portal Nasz Szydłowiec. 

{phocagallery view=category|categoryid=293|limitstart=0|limitcount=19|imageordering=5}