W gminie Szydłowiec od kilku lat można otrzymać środki na sterylizację swojej suki lub kotki. W 2021 roku na sterylizację zwierząt w gminie Szydłowiec wydano już około 14 tysięcy złotych.

Akcja nadal trwa, ponieważ dzięki 1% przekazanemu przez ludzi dobrej woli na szydłowieckie bezdomne zwierzęta, jest szansa na sfinansowanie zabiegu. Na akcję sterylizacji może „załapać się” 20 suk/kotek. Można otrzymać dofinansowanie w całości lub w części.

Zachęcamy wszystkich tych, których nie stać na sfinansowanie zabiegu, wszystkich tych, którzy zdają sobie sprawę z problemu bezdomności zwierząt na terenie ziemi szydłowieckiej.

W sprawie sterylizacji prosimy kontaktować się z Kamilą Krakowiak pod numerem telefonu 604322515  (jeżeli nie odbiera, prosimy napisać smsa, że dzwoniło się w sprawie sterylizacji).

Osoba, która będzie chciała otrzymać pomoc musi dowieźć zwierzaka (po uprzednim kontakcie z Kamilą) do wskazanej lecznicy dla zwierząt w Szydłowcu.

Mając na uwadze dobro zwierząt i nieodpowiedzialne rozmnażanie psów i kotów, które w dużej mierze lądują później na ulicy, serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji sterylizacji. Nie rozmnażajcie bez sensu!

Więcej informacji na temat bezdomności zwierząt w Szydłowcu i okolicach znajdziecie na stronie Punktu Przetrzymań Zwierząt w Szydłowcu