Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów… wróżb to oczywiście tradycyjne Andrzejki.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

28 listopada w PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa dla uczniów klas I – III, w czasie której dzieci poznawały tradycje związane z wigilią św. Andrzeja i losowały wróżby. W ich klimat mistrzowsko wprowadziły wszystkich uczestników imprezy tajemnicze wróżki (koleżanki z Samorządu Uczniowskiego). Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Symbole wiedzy magicznej, nastrojowe światła i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Po wróżbach uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i świetnie się bawili przy dźwiękach skocznej muzyki prezentowanej przez DJ.
Zabawę zakończył słodki poczęstunek oraz sesja pamiątkowych zdjęć w odświętnych strojach.

Wszyscy bawili się wyśmienicie. Dzieci opuszczały mury szkolne zmęczone, ale zadowolone. Być może w ich głowach krążyły jeszcze długo myśli na temat sprawdzalności andrzejkowych wróżb, ale już o tym dowiemy się za rok!

info: PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego