Nasz nowy stały cykl pn. „Archiwum Jupitera”. Ten cykl to nic innego jak archiwalne fragmenty lokalnej telewizji realizowanej przez Klub Jupiter 72, a produkowanej przez Szydłowieckie Centrum Kultury „Zamek”. Zdecydowana większość wydań lokalnych programów z lat 1992 – 2001 zarchiwizowana jest w Bibliotece Pedagogicznej w Szydłowcu.

To wspaniała, już historyczna kopalnia. Można by rzec „chwała tym, którym się wtedy chciało bawić w telewizję”, dzięki czemu dziś możemy zobaczyć jak wyglądał Szydłowiec 20-30 lat temu, jak wyglądali ludzie, jakimi tematami się zajmowano itp.

W drugim odcinku, wydanie lokalnego programu z października 1995 roku. Miesiąc wcześniej 10 września 1995 roku Liceum Ogólnokształcące w Szydłowcu świętowało 50 – lecie swojego istnienia. Z tej okazji dziennikarze Jupitera zrealizowali jubileuszowy program.

Dziś, kiedy niedawno świętowaliśmy 75 – lecie szydłowieckiego „ogólniaka” przypominamy tamten program w którym wypowiadali się nauczyciele liceum i ówczesna dyrektor Wanda Skuza.

Zapraszamy do wspomnień: