2 lipca w szydłowieckim zamku odbyło się oficjalne otwarcie kawiarni FosaCafe, która będzie prowadzona przez Spółdzielnie Socjalną „Kuźnia Idei Społecznych Szydłowiec”.

Wydarzenie rozpoczęła oficjalna część, która miała miejsce w środku kawiarni gdzie przemówili m.in. burmistrz Szydłowca Artur Ludew oraz prezes Spółdzielni Socjalnej Dominik Gawor. Następnie goście przeszli na zewnątrz, na dziedziniec zamku, gdzie czekał na nich poczęstunek. Każdy mógł przyjść, odwiedzić kawiarnię i oczywiście skorzystać z jej usług.

Jak się okazało, plotki stały się prawdą, a do roli menadżera po wielu latach powrócił Tomasz Orman kojarzony bardzo dobrze z latami świetności kawiarni Cafe Zamek. Klimat, który zdołał Tomasz utworzyć z pewnością daje powody radości i nadziei na to, że możemy spodziewać się równie klimatycznej kawiarni.

„[…] jesteśmy tutaj znowu. Historia zatoczyła koło.” – powiedział Tomasz Orman w naszej wideorelacji.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału z otwarcia, poniżej, gdzie zobaczycie m.in. jak wygląda kawiarnia oraz dowiecie się jakie są kolejne plany Spółdzielni Socjalnej o których powie Dominik Gawor, a także czy FosaCafe będzie jednym z najchętniej odwiedzanych punktów gastronomicznych w Szydłowcu według Tomasza Ormana.