Zespół Autodromu Jastrząb 29 października planuje charytatywny trening driftu. Organizatorzy aż 50% zysku z wydarzenia przekażą na leczenie Kuby, 14-letniego chłopca chorego na nowotwór złośliwy – mięsak Ewinga. Wstęp na obiekt będzie możliwy dla każdego, kto kupi bilet w wysokości 20zł.

Kuba rozpoczął walkę o życie w marcu bieżącego roku. Leczenie chłopca jest kosztowne i nierefundowane przez NFZ. Planowana jest długoterminowa rehabilitacja po operacji, rekonstrukcja uda oraz wszczepienie endoprotezy. Oddolna inicjatywa Autodromu Jastrząb wywołała więc wiele radości i wzbudziła nadzieję w rodzicach dziecka. To jednak nie pierwsza tego typu akcja ośrodka. Już wcześniejsze treningi driftu organizowane były w szczytnym celu. Pod hasłem „Jedziemy dla Kornelka” w 2019 roku odbyła się zbiórka
pieniędzy na leczenie sześcioletniego chłopca, który musiał przejść skomplikowane operacje obu nóg.

Drift cieszy się dużą popularnością wśród fanów motosportu. Przedstawiciele Autodromu Jastrząb przyznają, że treningi zawsze przyciągają na trybuny wielu kibiców z regionu i nie tylko. Wśród zawodników pojawiają się zarówno adepci motosportu, jak i doświadczeni zawodnicy, dla których to świetna okazja do podszlifowania swoich umiejętności. Należy pamiętać, że tor to jedyne bezpieczne miejsce do tego typu ćwiczeń. Koszt biletu dla uczestnika wynosi 550 zł. Dla kibica natomiast – 20 zł.

Na miejscu otwarta będzie kawiarnia, a także food truck z napojami i ciepłymi przekąskami. Na terenie obiektu realizowane będą również przejażdżki Drift Taxi. Koszt jednego okrążenia wynosi 50 zł.

Jesteśmy wdzięczni za możliwość wsparcia rodziców chłopca. Historia Kuby bardzo nas
poruszyła. Wiemy, że gdy tylko dowiedział się o naszym wsparciu, bardzo się ucieszył,
ponieważ zawsze chciał nas odwiedzić. Takich rzeczy nigdy się nie zapomina. Mamy nadzieję,
że gdy tylko Kuba stanie na nogi przyjedzie do Autodromu Jastrząb z całą swoją rodziną –
mówi Prezes Zarządu, Aleksandra Michalczewska.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy „Autodrom Jastrząb” funkcjonuje na ziemi radomskiej
już od 10 lat. We wrześniu obchodzono jubileusz toru. Na co dzień odbywają się tam szkolenia z bezpiecznej techniki jazdy oraz tzw. Track Day, czyli jazdy swobodne, w czasie których uczestnicy doskonalą swoje umiejętności kierowcy. Hasłem przewodnim ośrodka jest „Kieruj się bezpieczeństwem”, a ideą powstania Autodromu jest kształcenie i zwiększanie kompetencji osób prowadzących pojazdy różnych kategorii – organizowane są szkolenia dla motocyklistów, a także kierowców autobusów, samochodów osobowych oraz ciężarowych.