Zasady są proste: kto zrobi 10 pompek (lub 10 przysiadów) – wpłaca po 5 złotych. Kto nie zrobi – wpłaca po 10 zł. Wszystko po to, żeby pomóc ciężko chorym dzieciom. Zaczęło się od akcji pomocy dla Wojtka Howisa. Kiedy udało się zebrać 10 milionów zł na jego leczenie, wolontariusze pompują także dla innych dzieci.

Media społecznościowe w ostatnim czasie pełne były rapujących osób, które wzięły udział w akcji #Hot16Challange2, która miała na celu pomaganie medykom. W ostatnich tygodniach polskim internetem zawładnęła kolejna akcja wiralowa #GaszynChallange, w której nominowane osoby robią pompki lub przysiady pomagając w ten sposób chorym dzieciom.

Gaszyn to wioska leżąca między Praszką a Wieluniem, tuż za granicą Opolszczyzny. Strażacy ochotnicy z tej wioski wymyślili akcję z pompkami, żeby pomóc ciężko choremu Wojtkowi Howisowi.

Akcja dla Wojtka zakończyła się sukcesem. w tej chwili uzbierano ponad 10 milionów złotych, a potrzebnych było 9.

#GaszynChallange trwa dalej i pomaga innym dzieciakom. Pompują wszyscy! Strażacy i strażnicy, policjanci, strażnicy i leśnicy, strażnicy miejscy i służba więzienna, muzycy i piłkarze, starostowie i burmistrzowie, radni i urzędnicy, załogi prywatnych firm oraz prywatne pojedyncze osoby.

Akcja dotarła również do powiatu szydłowieckiego. Najpierw udział wzięli szydłowieccy policjanci, następnie powiatowa straż pożarna i wiele jednostek ochotniczych, grupy morsów, a obecnie czekamy na wykonanie zadania przez urzędników z Szydłowca, Chlewisk i Jastrzębia.

Poniżej prezentujemy wszystkie wykonane akcje #GaszynChallange z powiatu szydłowieckiego (jeżeli kogoś brakuje dajcie znać):