W miejscowościach Gąsawy Rządowe, Gąsawy Rządowe – Niwy i Sadek doszło do awarii wody. W godzinach wieczornych 22 kwietnia i 23 kwietnia w ciągu dnia mieszkańcy byli bez dostępu do wody.

Okazało się, że awarii uległo jedno z urządzeń sterujących (elektronicznych) w hydroforni Sadek (Wodociągi Szydłowiec), stąd przerwa w dostawie wody do domostw.

Jak poinformowała nas jedna z mieszkanek żaden numer telefonu na który dzwoniła nie odpowiadał. Mieszkańcy twierdzą, że nie mieli jak awarii zgłosić, a także zapytać ile potrwa przerwa w dostawie wody.

Zadzwoniliśmy do prezesa spółki Wodociągi i Kanalizacja w Szydłowcu Dariusza Kujbidy, który powiedział nam:

Faktycznie, spółka pracuje do godziny 15.00, ale jasne jest, że awaria może zdarzyć się o każdej porze. Dlatego na naszej stronie internetowej podanych jest kilka numerów na które można dzwonić. Telefony są zarówno do wodociągów jak i do oczyszczalni ścieków. Gmina Szydłowiec ma swój numer alarmowy na który mieszkańcy mogą dzwonić o każdej porze, szczególnie po godzinach pracy instytucji. Numer jest ogólnodostępny, ale proszę przy tej okazji portal „Nasz Szydłowiec” o opublikowanie tego numeru.

Telefon interwencyjny – 600-223-615

Pod podany numer można zgłaszać m.in. awarię sieci wodociągowej, ciepłowniczej czy kanalizacyjnej, interwencje w zakresie oświetlenia ulicznego czy też stanu dróg publicznych.