We wtorek 2 kwietnia w sali kinowej szydłowieckiego zamku odbyło się spotkanie zatytułowanie „NIE! Dla barier architektonicznych”. 

Niewiele ponad 10 osób pojawiło się na spotkaniu zorganizowanym o godzinie 14. Szkoda, że zabrakło osób niepełnosprawnych które z pewnością wiele mogłyby powiedzieć o ograniczeniach jakie spotykają ich w Szydłowcu. Warto również pamiętać, że bariery architektoniczne mogą dotykać każdego, ludzi starszych, rodziców z wózkami i innych.

Dosyć krótka wspólna dyskusja pokazała, że w gminie Szydłowiec nadal jest wiele spraw, które utrudniają komfortowe poruszanie się. Uczestnicy wskazywali konkretne miejsca z barierami, często proponując już wymyślone rozwiązanie sytuacji.

Jak poinformował burmistrz Szydłowca, Urząd Miejski chciałby zaprosić wszystkich mieszkańców o pomoc w stworzeniu mapy, która będzie ukazywała miejsca, gdzie takie bariery występują.

Sześć lat temu podobną mapę tworzyli mieszkańcy podczas projektu organizowanego przez Towarzystwo Aktywnych Kulturalnie „PROJEKTORIAT”, może warto skorzystać z tamtych wniosków i zauważonych problemów? Które być może występują do dnia dzisiejszego?

Z tego co mówił burmistrz konsultacje w sprawie barier architektonicznych w Szydłowcu będą prawdopodobnie przeprowadzone w internecie.

Jeśli dostrzegasz miejsce, które warto zmienić lub naprawić, ponieważ sprawia problemy  w poruszaniu pamiętaj poinformować o tym Urząd Miejski drogą mailową, przy pomocy aplikacji Alertownik, lub pisząc prywatną wiadomość na miejskiego facebooka.