O oryginalnym teledysku do największego przeboju zespołu Azyl P. pt. „Mała Maggie”, krążą legendy.

Starsi fani zespołu mają obrazki z teledysku nadal w pamięci, młodsi chłoną opowieści o teledysku kolorowym i zrobionym z ogromnym rozmachem jak na tamte czasy.

Teledysk nagrany był wiosną 1984 roku i w tamtym czasie bardzo często puszczany był codziennie w Telewizji Polskiej. Niestety później gdzieś zaginął, a większość z nas „Małą Maggie” wizualnie kojarzy z teledyskiem nagranym w Sylwestra 84/85 w poznańskiej Arenie.

Czy jest szansa na odnalezienie oryginalnego teledysku? Z pewnością tak. Członkowie zespołu czynili już próby szukania w archiwach TVP czy MTV, próby te okazały się bezskuteczne. Internauci w komentarzach piszą, że być może jest szansa, aby teledysk posiadał Krzysztof Szewczyk znany dziennikarz muzyczny, może jakiś inny dziennikarz, a może ktoś z fanów ma gdzieś ten teledysk na grany na kasecie VHS (niegdyś popularne było nagrywanie na ten nośnik).

Trzymamy kciuki za udane poszukiwania! I nie możemy się doczekać, aż na własne oczy zobaczymy oryginalny teledysk „Małej Maggie”. Póki co pozostaje nam oglądanie zdjęć Andrzeja Tyszki, które zostały wykonane na planie teledysku. Jednego z nich jako zdjęcie główne.