W ostatni weekend rozegrana została trzecia kolejka radomskiej Klasy Okręgowej i Klasy A. Swoje rozgrywki rozpoczęła wreszcie radomska Klasa B.

Pierwszy mecz drużyny reprezentującej powiat szydłowiecki został rozegrany w sobotę w Orońsku, gdzie miejscowa Oronka podejmowała Iłżankę Kazanów. Drużyna z Orońska w pierwszej kolejce nie mogła zagrać z powodu odwołania meczu z Energią Kozienice, w drugiej musiała uznać wyższość Powiślanki Lipski na wyjeździe. Ale jak to się mówi „do trzech razy sztuka”. Podopieczni trenera Andrzeja Koniarczyka zdominowali rywali narzucając swój styl gry od samego początku spotkania i bardzo szybko strzelając gola. Już w 2 minucie wynik spotkania otworzył Jarosław Gołda, w 24 podwyższył na 2:0. W pierwszej połowie do siatki rywali z Kazanowa trafiali jeszcze Grzegorz Obuch i Jakub Stysiek. W drugiej Oronka cały czas przeważała, dorzucając dwa gole autorstwa Jakuba Rogali i Arkadiusza Siwaka. Mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla Oronki Orońsko.


 

W niedzielę w Klasie Okręgowej swój mecz rozegrała Szydłowianka Szydłowiec. Drużyna ze stolicy powiatu szydłowieckiego bardzo dobrze rozpoczęła sezon pokonując w dwóch pierwszych kolejkach rywali, dzięki czemu była liderem tabeli. Ta sztuka niestety nie udała się w Radomiu z miejscowym Centrum. Do przerwy Szydłowianka prowadziła bo golu będącego w bardzo dobrej formie Bartosza Kozickiego. W drugiej połowie niestety rywale wyrównują, a nasz zespół gra w osłabieniu po czerwonej kartce dla Norberta Sobury. Mecz kończy się wynikiem 1:1. Szydłowianka w tym momencie zajmuje 3 miejsce mając tyle samo punktów (7) co liderujące drużyny: Gryf Policzna i LKS Jedlińsk. 

W Klasie A ze zwycięstwa na wyjeździe może cieszyć się Gryfia Mirów, która pokonała KS Potworów 1:2. Obie bramki strzelił niezawodny w tym sezonie Damian Grzmil. Po trzech kolejkach drużyna z Mirowa zajmuje czwarte miejsce w tabeli. 

Trochę gorzej poradził sobie KS Jastrząb, który jak wynika z relacji widzów szczęśliwie zremisował na własnym boisku z Wisłą Chotcza 1:1. KS Jastrząb nadal bez porażki w tym sezonie póki co zajmuje 7 miejsce w tabeli. 

Rozgrywki rozpoczęła radomska Klasa B w której mamy dwóch reprezentantów: Postęp Łaziska i Hubal Chlewiska. Obydwie drużyny rozpoczęły sezon meczami na wyjeździe. 

Postęp Łaziska w Tczowie mierzył się z rezerwami Gracji Tczów i mecz ten wygrał bardzo zdecydowanie zostając pierwszym liderem tego sezonu. Po dwóch golach Aleksandra Pożyczki i po jednym Mikołaja Popczyńskiego, Artura Popowicza i Dawida Stachury drużyna z Łazisk wygrała 5:2

Zwyciężył również Hubal Chlewiska, który na wyjeździe grał z Zorzą Kowala. Mecz zakończył się wynikiem 0:1, a zwycięskiego gola strzelił Kamil Majduch. Pod koniec spotkania Zorza miała rzut karny, ale na wysokości zadania stanął bramkarz Hubala Kacper Litwin, który obronił zwycięstwo. 

Wszystkim naszym drużynom gratulujemy udanego weekendu!

Następny ligowy weekend: 

Klasa Okręgowa 

Orzeł Wierzbica – Oronka Orońsko, 22 sierpnia sobota, godzina 11.00

Szydłowianka Szydłowiec – Zawisza Sienno, 23 sierpnia niedziela, godzina 11.00

Klasa A

Gryfia Mirów – Skaryszewianka Skaryszew, 22 sierpnia sobota, godzina 16.00

Krępianka Rzeczniów – KS Jastrząb, 23 sierpnia niedziela, godzina 16.00 

Klasa B

Zwolenianka Zwoleń II – Postęp Łaziska – 22 sierpnia sobota, godzina 17.00 

Hubal Chlewiska – Video Ciepielów – 22 sierpnia sobota, godzina 17.00