W sobotę 19 października w Mirowie na placu Szkoły Podstawowej odbył się Powiatowo – Gminny Bieg Charytatywny, którego celem była zbiórka środków na leczenie Weroniki Kępas z Bieszkowa Dolnego, która cierpi na wrodzoną wadę serca.

Na linii startu zameldowało się około 140 zawodników. Piękna pogoda i gorąca atmosfera sprawiły, że bieg przebiegał na naprawdę wysokim poziomie.

Na dystansie 5 km najlepsi okazali się: wśród kobiet (Karolina Waśniewska, Magdalena Lis i Anna Wątła), wśród mężczyzn (Patryk Kaliński, Rafał Lewocha z Jastrzębia i Karol Grabda z Mirowa).

Wszystkim biegaczom na mecie dopingowała sama Weronika wraz z rodzicami i bratem. Sama również wręczyła wiele medali.

Spore emocje towarzyszyły również licytacjom gadżetów przekazanych przez darczyńców. Na szkolnym placu pojawiło się wiele inicjatyw przygotowanych przez instytucje, organizacje społeczne oraz mieszkańców. Była loteria fantowa zorganizowana przez PSP w Mirowie, Koła Gospodyń Wiejskich z Bieszkowa Dolnego oraz Mirówka przygotowały poczęstunek, w namiocie Gminnej Biblioteki, dzieci mogły malować buzie czy włosy. Mieszkańcy sołectwa Mirów Stary zadbali o jedzenie dla biegaczy, a OSP Mirów Stary zabezpieczało trasę biegu. Pracownicy GOPS w Mirowie poprowadzili zbiórkę oraz biuro zawodów. Wśród sponsorów znalazła się również Anita Gołosz – Wicestarosta Szydłowiecki.

Zbiórka zakończyła się sukcesem. Uzbierano 17.111.49 złotych i 2 euro. W dniu imprezy 2, 200 złotych przekazało sołectwo Bieszków Górny.

Nadal dużo brakuje do finału zbiórki, którą możecie wesprzeć codziennie klikając TUTAJ. Potrzeba dokładnie 1 milion 776 tysięcy 926 złotych, do tej pory udało się uzbierać niespełna 240 tysięcy złotych.

Gratulujemy organizatorom tego wydarzenia, a wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli Weronikę finansowo w jej imieniu dziękujemy!