W turnieju startowała 6-cio osobowa drużyna szydłowieckich szachistów. W zawodach warunki dyktowali zdolni i dysponowani juniorzy, z których Bartkiewicz Paweł z Kielc wygrał turniej uzyskując 6 pkt. z 7. Świetnie spisał się szydłowiecki junior Cezary Żak z Sadku, który zajął III miejsce w kategorii juniorów, a 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji. Dobrze zagrał również 9-letni junior z Kielc Piotr Paździerz – II miejsce w kategorii juniorów i 5 w kategorii ogólnej.

Czarka Żaka należy pochwalić nie tylko za podium w kategorii juniorów i miejsce w klasyfikacji ogólnej, ale również za zwycięstwo w bezpośrednim pojedynku z mistrzem Bliżyna Łukaszem Łukomskim, wysoko notowanym zawodnikiem,z którym trudno wygrać. Czarek ponadto zajął I miejsce w kategorii gimnazjalistów. Najlepszym zawodnikiem ze szkół podstawowych był wspomniany już Piotr Paździerz z Kielc. Jedyną zawodniczką turnieju była Karolina Żak z „Wieży” Szydłowiec. Drugi wynik z szydłowieckich szachistów uzyskał Marian Frąk- 15 miejsce w turnieju.

Średni ranking turnieju wynosił 1480. Turniej był zarazem inauguracją jesienno- zimowego sezonu szachowego w regionie.

Wyniki:

KLASYFIKACJA OGÓLNA

1. Bartkiewicz Paweł (Kielce)- 6 pkt. (z 7)

2. Łukomski Łukasz (Bliżyn)- 5,5 pkt.

3. Kocia Kamil (Skarżysko Kam)- 5,5 pkt.

4.Oleksa Marcin (Kielce) – 5 pkt.

5. Paździerz (Kielc)- 5 pkt.

6. Łyżwa Krzysztof (Skarżysko Kam)- 4,5 pkt.

7. Żak Cezary (Szydłowiec) – 4,5 pkt. (klasyfikowano łącznie 28 zawodników)

KLASYFIKACJA JUNIORÓW

1. Bartkiewicz Paweł (Kielce)- 6 pkt.

2. Paździerz Piotr (Kielce)- 5 pkt.

3. Żak Cezary (Szydłowiec)- 4,5 pkt.

4. Olesiński Michał (Bliżyn)- 4 pkt.

5. Jasiński Piotr ( Skarżysko Kam.) – 4 pkt.

6. Żak Oskar (Szydłowiec) – 3,5 pkt. (Klasyfikowano łącznie 11 zawodników)

Nieoficjalna klasyfikacja drużynowa ( liczono wyniki 3 zawodników):

1. Kielce -16 pkt.

2. Skarżysko Kam. – 14 pkt.

3. Bliżyn – 13 pkt.

4. Szydłowiec -11 pkt.

5. Stąporków – 11 pkt. (drużyny Przysuchy nie klasyfikowano – wystąpił tylko jeden zawodnik)

Prezes „Wieży” Szydłowiec zaprasza wszystkich szydłowieckich miłośników szachów na Mistrzostwa Klubu – 2015 do „Lodowni” w Szydłowcu w dniu 29 Września 2015 r. na godz 17.00.(wtorek)

Będzie przeprowadzony jeden turniej 7 rund systemem szwajcarskim po 15 min. na zawodnika na partię, z prowadzeniem dodatkowej oddzielnej klasyfikacji juniorów. Przyznane zostaną tytuły Mistrza Klubu, Mistrza Klubu Juniorów i Mistrza Klubu do lat 13-stu. Zapraszamy również zawodników z gmin powiatu szydłowieckiego. Prosi się o potwierdzenie udziału w turnieju telefonicznie na numer: 608 494 049 do dnia 28 września 2015 r. Symboliczne wpisowe: senior – 7 zł, junior – 5 zł . Turniej sędziuje Jacek Sieczkowski z Radomia – sędzia klasy państwowej. Zgłoszenia można też dokonać na e-mali: michal.kojara@interia.pl w zgłoszeniu podać: imię, nazwisko, miejscowość, kategorie szachową lub informacje o jej braku oraz wiek (senior czy junior).

Informuje: sekretarz Klubu „Wieża” Szydłowiec – Michał Kojara