To właśnie siostra Faustyna i jej objawienia są klamrą całego przedstawienia. 

Wszystko zaczęło się jednak od kilku utworów grupy Paktofonika: „Chwile ulotne” i „Jestem Bogiem, bo to właśnie legendarnemu „Magikowi”czyli Piotrowi Łuszczowi członkowi zespołów Paktofonika i Kaliber 44 poświęcony był jeden z wątków dzisiejszego przedstawienia.

„Jesteś Bogiem Jezu” przedstawia głównie egzystencjalne problemy i świadomościowe tułaczki młodego człowieka, który myśląc że „Jest Bogiem” i uważając że w związku z tym może wszystko nie zwraca uwagi na prawdziwe problemy które go otaczają.

„Jesteś Bogiem Jezu” pokazuje jak łatwo młody człowiek może się w dzisiejszym świecie zagubić. Z drugiej strony widać jednak, że potrafi po pewnym czasie odnaleźć prawdziwe wartości, którymi chce żyć i kierować się.

„Jesteś Bogiem Jezu” w końcu pokazuje historię św. siostry Faustyny, która w pewnym momencie swojego życia została sama ze swoją tajemnicą objawień, gdyż nikt jej nie wierzył. Jak widać do dnia dzisiejszego to siostra Faustyna jest zwycięzcą, ponieważ o jej objawieniach kościół katolicki pamięta, Jezus Miłosierny jest czczony, obraz Boże Miłosierdzia zna każdy, a jedną z najpopularniejszych modlitw jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Mamy dziś trudne czasy dla Boga i kościoła, jednak szydłowieccy młodzi aktorzy nie bali się dziś pokazać czym dla nich jest wiara. Nie wstydzili się namawiać do modlitwy, do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. 

Na ile była to gra aktoska, a na ile szczery przekaz, nie nam to oceniać.

Faktem jest jednak świetny spektakl, poruszający i dający do myślenia. Brawa w tym miejscu dla młodzieży „Sienkiewicza” i dla księdza Andrzeja, za świetne przygotowanie i naprawdę nowatorskie przedstawienie tematu.

Całość podsumowała burza oklasków publiczności i wspólne zdjęcia z artystami.

Na zakończenie głos zabrał ksiądz Andrzej Kania, który serdecznie podziękował wszystkim za przybycie, artystom za wspaniałą grę aktorską, przedstawicielom jego byłej parafii z Radomia, siostrom zakonnym z Szydłowca. Szczególne podziękowania skierował w kierunku swojej mamy, która jak powiedział nie opuszcza żadnej teatralnej premiery przygotowanej przez niego. Była i dziś.

www.naszszydlowiec.pl jeszcze raz serdecznie gratuluje!

{phocagallery view=category|categoryid=170|limitstart=0|limitcount=18|imageordering=5}

Wystąpili: Michał Malmon, Angelika Czubak, Dagmara Karpeta, Jakub Matysiak, Adam Frąk, Paula Mikulska, Magdalena Podsiębierska, Andrianna Kucfir, Kamila Sasal, Adrianna Wiśniewska, Krystian Rzeźnik, Adam Figarski, Klaudia Pudzianowska, Agata Towarek, Kamila Piątek, Agata Rojek, Katarzyna Rokita, Emilia Grzybowska, Michał Jasik, Jakub Dębski, Adam Figarski, Piotr Ciepielewski, Karol Bielecki, Ilona Szcześniak, Kasia Olszewska, Weronika Adamczyk, Sylwia Szymkiewicz, Kasia Czyż, Martyna Mrozowska, Magdalena Tyka, Kamil Rutkiewicz, Martyna Kotwica, Szymon Ruzik, Aleksandra Kotwica, Wiktoria Grzybowska, Filip Gadowski, Krzysztof Więcaszek, Patryk Czarnota, Artur Michnicki, Dominika Wujkowska, Ola Gołda, Martyna Dumin, Żaneta Kowalik, Eliza Gromek, Wiktoria Jaromin, Joanna Chwastek