Ostatnia sesja Rady Miejskiej w 2017 roku odbyła się w szydłowieckim Zamku 28 grudnia. Na początku spokojna i wręcz leniwa, na koniec zamieniła się w burzliwą i momentami ostrą dyskusję na tematy finansowe gminy. 

Radni opozycyjni starali się przedstawić błędy jakie według nich popełnił w mijającym roku burmistrz Szydłowca, co powinno być zrobione lepiej, a czego w ogóle nie należało nawet ruszać. Burmistrz w odpowiedzi ripostował opozycję konkretnymi według niego informacjami, zarzucając oponentom brak przygotowania do merytorycznej dyskusji na temat budżetu.

Dużo można by pisać, ale my zapraszamy do obejrzenia poniższych filmów, które publikujemy w kolejności jak wypowiadali się radni. Mamy wrażenie, że wszystkie najistotniejsze kwestie udało nam się zarejestrować na video.

Zanim obejrzycie ten obszerny materiał ostatniej dyskusji radnych w 2017 roku warto wiedzieć, że plan dochodów budżetu ustalono na w przybliżeniu 75,5 miliona złotych, wydatki na poziomie 77,3 miliona złotych. Deficyt 1,8 miliona złotych będzie pokryty w większości z pieniędzy z kredytów i pożyczek.

Warto jeszcze przypomnieć, że budżet poparło dziewięciu radnych skupionych wokół burmistrza Szydłowca. Sześciu radnych nie wzięło udziału w głosowaniu: Józef Jarosiński oraz pięciu radnych Wspólnoty Ziemi Szydłowieckiej.

foto główne: Piotr Stańczak/Echo Dnia