Fajnie, że takie kwestie zgłaszacie, prosicie o poruszenie, o skomentowanie. Potem oczywiście włodarze zarzucają brak obiektywnej oceny, no ale z drugiej strony co mają mówić?

No, ale dziś nie o tym. Dziś należy pochwalić. No to portal Nasz Szydłowiec CHWALI burmistrza Artura Ludwa za takie właśnie posunięcie. Od lat nikt mieszkańcom Szydłowca nie proponował konsultacji kulturalnych, poprzednia władza sama ustalała kalendarz wydarzeń, czasami nie trafiając w gusta szydłowieckiej publiczności. Później były pretensje, że nikt nikogo nie pyta o zdanie itp. Dziś została do mieszkańców wyciągnięta „kulturalna ręka”. Burmistrz Szydłowca nie dość, że poinformował, o pracach nad kulturalnym kalendarzem na rok 2016, to jeszcze chce poznać opinię mieszkańców. W związku z tym już dziś zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w dniu 13 października o godzinie 16 do szydłowieckiego Zamku. Obecność wszystkich „narzekaczy” obowiązkowa!

Burmistrz zachęca do udziału w spotkaniu, ponieważ chce wiedzieć jak mieszkańcy Szydłowca oceniają wydarzenia kulturalne organizowane przez Urząd Miejski i Szydłowieckie Centrum Kultury. Podczas spotkania będzie można m.in wskazać te wydarzenia, które cenicie najbardziej. Prawdopodobnie będzie można również coś skrytykować, ale to nic pewnego. Z drugiej strony co tu krytykować? W tak niewielkim mieście jakim jest Szydłowiec naprawdę dzieje się sporo. 

Burmistrz Ludew w swojej informacji podaje, aż 23 planowane na 2016 rok wydarzenia. W większości są to imprezy dobrze nam znane, cykliczne, w dużej mierze przyciągające tłumy. Jest wśród nich również kilka nowych bardzo ciekawych propozycji, za co znów należą się pochwały. Mowa w tym miejscu o takich propozycjach jak: Kuchnia na Zamku, Rekonstrukcja Bitwy pod Barakiem, Wielkie Szydłowieckie Grzybobranie, Gala Boksu na Zamku, Noworoczny koncert na Rynku. Ze wszystkimi propozycjami możecie zapoznać się TUTAJ

Co sądzicie o tych propozycjach możecie napisać również w komentarzach pod artykułem. Wydrukujemy je na spotkanie 13 października 🙂 Wiadomo, że nie każdy będzie miał możliwość uczestnictwa. 

Szydłowiec może być prawdziwą perełką kulturalną Mazowsza. Ciekawe wydarzenia już mamy, teraz tylko odpowiednie promo i świat kręci się wokół Szydłowca 🙂