Pięknym i barwnym korowodem, który przemaszerował od kaplicy na plac szkolny rozpoczęły się Dożynki Gminy Szydłowiec w Zdziechowie. 

Korowód prowadzili ministranci i księża odprawiający mszę świętą m.in ks. Arkadiusz Bieniek proboszcz parafii w Wysokiej oraz ks. Michał Faryna wikariusz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu, Miejska Orkiestra Dęta, starostowie dożynkowi, przedstawiciele sołectw gminy Szydłowiec, włodarze i mieszkańcy.

Na placu przy szkole w Zdziechowie odprawiona została uroczysta msza święta polowa. Tuż po niej odbyła się ceremonia wręczenia chleba burmistrzowi Szydłowca, który później rozdano uczestnikom dożynek.

Zaprezentowano piękne wieńce dożynkowe, na scenie pojawiły się lokalne zespoły ludowe ze: Zdziechowa, Chustek, Sadku, Wysokiej, Korzyc i z Szydłowca. Wręczono nagrody wyróżniającym się rolnikom, a także uczestnikom konkursów.

Od godziny 18. rozpoczęła się zabawa taneczna, do której wszystkich zaprosił zespół FISHER znany i lubiany zespół disco polo. Tuż po nich na dożynkowej scenie pojawił się jeden z członków legendarnego już zespołu Just5 czyli Bartek Wrona. Wykonał on swoje największe przeboje od „Jedna na milion” po „Kolorowe sny”. Zwieńczeniem dożynkowej zabawy był występ zespołu KoliBEER.

Poniżej przedstawiamy nasze relacje foto i video z tegorocznych dożynek gminy Szydłowiec:

W Zdziechowie odbyły się dziś Dożynki Gminy Szydłowiec 😉 Zapraszamy do naszego fotoreportażu z tego kolorowego i…

Opublikowany przez Nasz Szydłowiec Niedziela, 9 września 2018