Usłyszeliśmy i zobaczyliśmy teledysk do piosenki „Mała Maggie” największego hitu Azylu P. z Szydłowca. Szkoda jedynie, że nie puścili oryginalnego teledysku do piosenki, a jedynie występ zespołu w telewizyjnym programie sylwestrowym.

W 2001 roku 28 grudnia muzycy mieli wiele planów na powrót do muzyki…

 

Niestety 28 grudnia, ale 2007 roku (! tak równo sześć lat po emisji programu!) Andrzej Siewierski popełnił samobójstwo rzucając się pod rozpędzony pociąg. Nie trudno się domyśleć, że reaktywacja Azylu P. bez frontmana zespołu była już niemożliwa.

Azyl P. przez wielu mieszkańców Szydłowca nadal uważany jest za jeden z najlepszych bandów rockowych tamtych lat, są niestety również tacy, którzy nie doceniają zespołu. Nie da się jednak oszukać historii, ponieważ Azl P. to od 30 lat jedna z bardziej znanych wizytówek Szydłowca.

Dziś Andrzej nie żyje, Darek Grudzień próbuje przebić się w rozgłośniach radiowych z zespołem Full Blackstone, Marcin Grochowalski perkusista temtego Azylu również próbuje, ale z zespołem Stylova. 

O Azylu P. w Szydłowcu trzeba mówić, trzeba również pielęgnować pamięć o tym zespole. Miejmy nadzieję, że ponad 30-lat od powstania Azylu, chłopaki z długimi włosami i w kolorowych kurtkach nadal będą słuchani.

 

Program emitowany 12 lat temu, który dopiero teraz wstawiony został do sieci z pewnością u wielu wywołał wiele wspomnień i wzruszeń. I do tego jeszcze ta podwójna data…dają do myślenia, co by było gdyby Andrzej żył (?)