Z Sejmu pojechaliśmy na Stadion Narodowy i tu zachwytom nie było końca. Każdy miał szansę poczuć się jak kibic, sprawdzając niezwykłą akustykę stadionu. Ostatnim punktem programu wycieczki był przejazd do Palmir i złożenie kwiatów na miejscu spoczynku patrona szkoły – Janusza Kusocińskiego.

Później już tylko oczywiście wizyta i posiłek w Mc Donaldzie i powrót do domu.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w szkole była uroczystość zakończenia roku szkolnego , w której uczestniczyli zaproszeni Goście – ks. Zenon Ociesa – proboszcz parafii, Tadeusz Rut – radny Gminy Szydłowiec, sołtys Sadku – Zygmunt Matla oraz Rodzice uczniów. Świadectwa, nagrody, gratulacje od Dyrektora Szkoły – Jolanty Kozłowskiej dla uczniów klasy VI za osiągnięcie najlepszego w Gminie wyniku sprawdzianu szóstoklasisty były zwieńczeniem całorocznej pracy. Świetny wynik uczniów szkoły to 24,55 punktów – dla porównania średni wynik kraju to 24,03, powiatu – 22,03 a Gminy Szydłowiec – 21,33, tylko 0,67 punktów zabrakło, aby dorównać średniej województwa. Pani Dyrektor wręczyła podziękowania dla Przyjaciół szkoły za stałą pomoc i serce okazywane bezinteresownie społeczności szkolnej, oraz Listy Gratulacyjne dla Rodziców najlepszych uczniów i ogłosiła WAKACJE.

Propozycją na ciekawe spędzenie kilku pierwszych wolnych dni były „półkolonie”, których organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Olimpia” działający przy szkole. Tegoroczne hasło to „Kultura i obyczaje Indian”. Pierwszego dnia uczniowie poznali legendy indiańskie, wybrali sobie imiona oraz wykonali indiańskie pióropusze. Dzień zakończyli „polowaniem na bizony”. Podczas drugiego dnia odbyła się wycieczka do wioski indiańskiej w Augustowie koło Kozienic. Po drodze odwiedziliśmy radomskie kino i po projekcji filmu pojechaliśmy poznawać indiańskie zwyczaje, ubiory, narzędzia. Przewodnik z wielką pasją opowiadał i udostępniał rekwizyty. Każdemu bardzo podobało się strzelanie z łuku i przeciąganie liny. Wizyta zakończyła się wspólnym ogniskiem. Trzeci dzień zajęć odbywał się w szkole. Młodzież rywalizowała w konkurencjach sprawnościowych, które dawały wiele radości. W tym dniu tworzyliśmy również indiańskie instrumenty muzyczne. Ostatniego dnia Indianie wykonywali papierowe orły, które później wzięły udział w konkursie na najdalej lecącego, najdłużej lecącego oraz tego, który ma najbystrzejsze oko i trafi do celu. Następnie z dostępnych materiałów robiliśmy indiańskie „łapacze snów”. Dzień zakończyliśmy konkurencjami sprawnościowymi. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z możliwości spędzenia wolnego czasu w gronie rówieśników. Mogli poznać obyczaje i kulturę Indian, ich stroje, narzędzia i styl życia.

Wypoczynek letni został dofinansowany w kwocie 1500 zł ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.

Za dobry rok wspólnej pracy wszystkim, którym bliska jest Nasza Szkoła dziękujemy i życzymy pięknych wakacyjnych dni.

{phocagallery view=category|categoryid=226|limitstart=0|limitcount=14|imageordering=5}

PSP im. Janusza Kusocińskiego

w Sadku