Pierwszy z nich miał miejsce około godziny 7.05 w miejscowości Barak. Na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Transpoter z samochodem ciężarowym DAF. W wyniku wypadku śmierć poniosło dwóch mężczyzn, a dwóch kolejnych zostało ciężko rannych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu źródeł napięcia w autach i udzieleniu pomocy osobom poszkodowanym. Ze względu na skalę uszkodzeń pojazdów biorących udział w wypadku, konieczne było wykonanie dostępu do poszkodowanych przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego.

W kolejnej fazie działań zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowani byli kolejno przekazywani Zespołom Ratownictwa Medycznego, a priorytety transportowe wyznaczał koordynator medycznych działań ratowniczych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji i Prokuratora miejsce zdarzenia uprzątnięto ze szczątek powypadkowych i rozlanych płynów eksploatacyjnych. Przez blisko 4 godziny droga krajowa Nr 7 była całkowicie nieprzejezdna. Funkcjonariusze Policji zorganizowali niezbędne objazdy. W działaniach udział brało udział brało 36 strażaków oraz 9 samochodów gaśniczych i specjalnych.

Drugi wypadek miał miejsce około godziny 9.15 w Szydłowcu. Na skutek wymuszenia pierwszeństwa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wszyscy poszkodowani znajdowali się poza autami. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odcięciu źródeł napięcia w autach oraz zakręceniu zaworów butli z gazem. 66- cio letni mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego a następnie odwieziony do Szpitala.

Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez funkcjonariuszy Policji miejsce zdarzenia uprzątnięto ze szczątek powypadkowych i rozlanych płynów eksploatacyjnych. Ruch na odcinku drogi krajowej na którym doszło do wypadku odbywał się wahadłowo. W działaniach udział brało udział brało 10 strażaków oraz 2 samochody ratowniczo- gaśnicze.

info. Bartłomiej Wilczyński Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Szydłowcu

Więcej zdjęć na www.facebook.com/NaszSzydlowiecPortal