Szereg osób stało za wspomnianym sukcesem wydarzenia pn. „Wielki Mecz Charytatywny”. Jednak głównymi pomysłodawcami tego typu pomocy są panowie: Krystian Korba i Konrad Jóźwik, którzy przy wsparciu wielu ludzi m.in. ks. Adriana Jakubiaka pomogli kolejnej potrzebującej osobie. 

Tym razem pomocy potrzebował Sławek Nowakowski. Jakiś czas temu u Sławka wykryto nowotwór mózgu – czaszkogardlaka. Operowało go 26 neurochirurgów, Sławek przeżył, ale nie obyło się bez powikłań. Jest prawostronnie sparaliżowany, stracił również wzrok…

Dwa dni temu mieszkańcy Szydłowca podczas wspólnej zabawy wsparli Sławka w walce z chorobą, dobrym słowem, pozytywną energią, ale także finansowo. Na jego konto wpłynie dokładnie 8.055,23 złotych. 

Nie zabrakło występów muzycznych, kabaretowych, był pokaz tańca, a także ekstremalnej jazdy na rolkach czy pokaz karate przygotowany przez Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin „Mushin”. 

Sławek wielokrotnie wszystkich pozdrawiał z widowni, ciepłe słowo do wszystkich, którzy wspierają go w walce z chorobą przekazał podczas, gdy główni organizatorzy Krystian i Konrad wręczali mu zakupiony przez KSM Szydłówek „boom-box”. Sławek bardzo lubi słuchać muzyki, wiele piosenek, które zabrzmiały na placu apelowym szydłowieckiego liceum znał i nucił. 

Punktem kulminacyjnym imprezy był Wielki Mecz Charytatywny pomiędzy nauczycielami ZSO im. H. Sienkiewicza oraz nauczycielami ZS im. Jana Pawła II. 

Mecz po raz kolejny stał na wysokim i emocjonującym poziomie. W ubiegłym roku zwyciężyli nauczyciele z JP2, w tym roku gospodarze spotkania stanęli na wysokości zadania i to oni zwyciężyli 7:5. Po zakończeniu meczu, którego rozjemcą był Andrzej Koniarczyk, rozegrano sympatyczną serię rzutów karnych. Tym razem lepsi 1:3 byli nauczyciele z JP2. Nie wynik był jednak tego dnia najważniejszy, bowiem chodziło o integrację Szydłowca w słusznej sprawie jaką jest pomoc Sławkowi. W związku z tym obie ekipy równie zadowolone otrzymały jednakowe puchary. Nawet w przemówieniach kapitanów obu drużyn można było wyłapać ogromną radość, że poprzez takie spotkanie można pomóc drugiemu człowiekowi. 

Konferansjerami niedzielnego popołudnia byli Agnieszka Sobutka – Klepaczewska i Marcin Banaszczyk. 

Portal Nasz Szydłowiec sprawował patronat medialny nad wydarzeniem. 

TUTAJ więcej zdjęć autorstwa Łukasza Pioruna

TUTAJ zdjęcia Radia Szydłowiec