Ponad 1800 głosów oddali w naszej ankiecie na facebooku czytelnicy portalu „Nasz Szydłowiec” i mieszkańcy ziemi szydłowieckiej.

Zadaliśmy jedno proste pytanie: Czego brakuje w Szydłowcu? Sugerując odpowiedzi, daliśmy również furtkę na to, aby oddający głosy wpisywali swoje propozycje.

I tak do wyboru (można było zagłosować na kilka pozycji) było: zieleni, placów zabaw, zakładów pracy, lepszej opieki medycznej, szpitala, basenu, drugiej hali sportowej, pchlego targu, komunikacji miejskiej, restauracji, sali koncertowej, parku dla psów, więcej nowych mieszkań, kręgielni, McDonalda, była też możliwość wybrania odpowiedzi „niczego nie brakuje”. Wyniki ukształtowały się następująco (braliśmy pod uwagę 1828 głosów oddanych w ankiecie)

 1. zakładów pracy – 27% (511 głosów)
 2. lepszej opieki medycznej – 18% (333 głosy)
 3. basenu – 11% (210 głosów)
 4. szpitala – 9% (177 głosów)
 5. restauracji, barów, kawiarni – 8% (158 głosów)
 6. McDonalda – 5% (98 głosów)
 7. komunikacji miejskiej – 3% (71 głosów)
 8. kręgielni – 3% (63 głosy)
 9. zieleni – 2% (46 głosów)
 10. pchlego targu – 1% (34 głosy)
 11. parku dla psów – 1% (33 głosy)
 12. placów zabaw – 1% (23 głosy)
 13. sali koncertowej, drugiej hali sportowej – 0% (obydwie pozycje po 18 głosów)
 14. niczego nie brakuje – 0% (7 głosów)

Z ankiety jasno wynika, że naszym mieszkańcom najbardziej brakuje zakładów pracy, widać że problem braku pracy, bezrobocia to nadal istotny problem w Szydłowcu.

Nasi mieszkańcy wskazują, że nie są zadowoleni z poziomu opieki medycznej w Szydłowcu, sugerując że potrzebna jest poprawa świadczonych usług. Sporo głosów w ankiecie mówi o tym, że w Szydłowcu potrzebny jest szpital. W komentarzach na forach internetowych mieszkańcy martwią się tym, że Szydłowiec to jedyne miasto powiatowe w okolicy, które nie ma szpitala.

Naszym mieszkańcom nadal marzy się też basen, tak długo obiecywany w kampaniach wyborczych do szydłowieckiego samorządu, a także już podczas kadencji. Był już nawet projekt, ale basenu jak nie było tak nie ma. Mamy nadzieję, że ta obietnica nie powróci jak bumerang przed najbliższym wyborami.

Dużej rzeszy głosujących brakuje w Szydłowcu większej ilości barów czy restauracji, których w tym momencie naprawdę jest niewiele. Wielu z nas pamięta kiedy w naszym mieście barów naprawdę było dużo, dziś jest zdecydowanie mniej. Sporo głosów uzbierał także McDonalds, ale póki co nie słyszy się o powstaniu gdzieś przy trasie restauracji tej sieci. Tym bardziej, że kilka McDonaldsów możemy znaleźć blisko Szydłowca.

Pozostałe punkty zebrały mniej głosów, ale są z pewnością równie ważne, tak jak np. więcej zieleni w mieście, czy komunikacji miejskiej.

Podsumowując te ankietę, w której oddano naprawdę dużo głosów możemy stwierdzić, że mieszkańcom ziemi szydłowieckiej najbardziej zależy na spokojnej codzienności, zdrowiu i zasobności portfela. W dalszej kolejności rozrywki czy miejsca użyteczności publicznej.

Nasza ankieta dostępna do głosowania była na naszej grupie fb: Szydłowiecka Sondażownia „Nasz Szydłowiec”