Około godz. 11.45 w miejscowości Zdziechów doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu szydłowieckich policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW 21-letni mieszkaniec gminy Szydłowiec, wykonując manewr skrętu w lewo zderzył się z wyprzedzającym go samochodem osobowym marki Skoda. Samochodem kierowała 27-letnia mieszkanka gminy Orońsko. W wyniku zdarzenia oboje kierujący z obrażeniami trafili do szpitala. Kierujący bmw nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 18.15 w Szydłowcu na ulicy Kościuszki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierujący fordem 40-letni mieszkaniec powiatu radomskiego, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motorowerzyście. Jednośladem kierował 18-latek z Szydłowca. W wyniku tego zdarzenia kierujący motorowerem z obrażeniami ciała odwieziony został do szpitala w Skarżysku –Kamiennej. Szczegóły i okoliczności tych zdarzeń drogowych wyjaśniają policjanci z KPP w Szydłowcu.

Apelujemy o rozsądek, respektowanie przepisów ruchu drogowego i szacunek do innych jego uczestników.

Policjanci będą stosowali zasadę „zero tolerancji” w przypadku ujawnienia  wykroczeń będących głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, a w szczególności: wykroczenia popełniane przez kierujących wobec pieszych znajdujących się na przejściu dla pieszych, wykonywanie niebezpiecznych manewrów, jazdę z nadmierną prędkością, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa czy wykroczenia popełniane przez samych pieszych.

czwartewypadek1

sierż. Marlena Skórkiewicz