W artykule poniżej pisaliśmy o tym, że Szydłowianka Szydłowiec zakontraktowała, aż dziewięciu nowych zawodników. O jednego więcej zatrudnił Oskar Przysucha, klub z sąsiedniego powiatu przysuskiego.

Dlaczego o tym piszemy skoro Oskar nie jest reprezentantem ziemi szydłowieckiej? Ano dlatego, że wśród tej nowej dziesiątki znajdują się młodzi zawodnicy z powiatu szydłowieckiego, którzy mają być dla Oskara wzmocnieniem.

Nowym zawodnikiem Oskara został pomocnik Patryk Czarnota, wychowanek Szydłowianki Szydłowiec, który do Przysuchy powraca po dwuletnim pobycie w Broni Radom.

Po rocznym pobycie w tym samym radomskim klubie do Przysuchy powraca pomocnik Tomasz Zagórski, który również jest wychowankiem Szydłowianki Szydłowiec.

Do Oskara dołączył również młody bramkarz Oronki Orońsko Wiktor Grzyb, który w poprzednim sezonie w wielu spotkaniach prezentował się znakomicie o czym rozpisywały się regionalne rubryki sportowe.

Przysuski klub wzmocni także jeden z najlepszych zawodników Szydłowianki Szydłowiec w ostatnich sezonach czyli Michał Bednarek, wychowanek radomskich klubów piłkarskich na którego sporo goli mogła liczyć drużyna z Szydłowca.

Oskar Przysucha to drużyna, która w poprzednim przedwcześnie zakończonym sezonie była czołową drużyną 4 ligi mazowieckiej rejonu południe, zajmując szóstą lokatę. Ten sezon Oskar rozpocznie w przeorganizowanej lidze w grupie radomsko – siedleckiej, a pierwszym rywalem nowego sezonu będzie zespół Mszczonowianki Mszczonów.

Życzymy powodzenia nowym nabytkom Oskara, którzy są związani z ziemią szydłowiecką!