Stan techniczny tego placu na przestrzeni lat zmieniał się. Niegdyś tętnił życiem, znajdowało się tam boisko do piłki nożnej, plac zabaw zarówno z urządzeń metalowych jak i drewnianych, piaskownica, a dzieciaki bawiły się tam całymi dniami. Od lat teren ten jest zaniedbany. Po boisku na którym rozgrywane były najważniejsze mecze osiedlowe pozostała jedna, ledwo już stojąca bramka. Po metalowym placu zabaw pozostało kilka również niebezpiecznych urządzeń, po drewnianym nie ma śladu. Jest za to kilka starych drzew, nasyp ziemny i częst rosnąca do wysokich rozmiarów trawa, która staje się w danym momencie siedliskiem kleszczy i różnych innych niebezpieczeństw. Całkiem niedawno w wywiadzie „Twarzą w Twarz” nad stanem tego placu ubolewał Dominik Furman obecnie piłkarz Wisły Płock, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie w tym miejscu. 

Teren wydawał się być zapomniany. Wraca jednak do obiegu.

Wśród mieszkańców osiedla od kilku tygodni krążyła plotka jakoby pewien deweloper miał wykupić działkę od Gminy i w niedalekiej przyszłości miał na tym terenie wybudować kilka bloków mieszkalnych. Plotka żyła swoim życiem, niektórzy mieli nawet widzieć ludzi mierzących ten plac specjalistycznymi urządzeniami. Ile by w tej plotce prawdy nie było, to warto zaznaczyć, że mieszkańcy wymienionych w leadzie bloków (przynajmniej Ci z którymi rozmawialiśmy) nie zgadzają sie na to aby w ich sąsiedztwie powstały nowe zabudowania. 

Czy jednak jest inny pomysł na to miejsce? czy włodarze myślią o tym by zagospodarować ten teren jako oaze spokoju i wypoczynku mieszkańców osiedla Wschód? Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie przedstawiciele Społecznego Komitetu Budowy Basenu w Szydłowcu proponowali właśnie tą lokalizacje jako miejsce dla szydłowieckiego basenu. 

Sprawe poruszył na ostatniej sesji rady miejskiej radny Maciej Kapturski, który zadał bezpośrednie pytanie do burmistrza Artura Ludwa o plany jakie ma gmina Szydłowiec co do tego terenu? 

Jaka była odpowiedź burmistrza możecie sprawdzić sami. Wystarczy kliknąć poniższy obrazek i obejrzeć ten konkretny zapis video: 

placblok3